Wydarzenie już się odbyło

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości

Ochotnicza Straż Pożarna i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gdyni, Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Gdyni oraz proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli ks. prałat dr Sławomir Decowski, zapraszają na uroczystość z okazji 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada 2016 roku.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu. Następie o godz. 9.45 złożone zostaną znicze na kwaterach poległych na cmentarzu parafialnym. O godzinie 10.00 rozpocznie się oficjalna uroczystość pod Pomnikiem Pamięci Rozstrzelanych Harcerzy w Gdyni-Obłużu przy ul. Szewskiej. Uroczystość uświetnią pododdziały Ochotniczej Straży Pożarnej, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz reprezentacje Hufca ZHP Gdynia. W programie m.in. uroczysta odprawa wart, Apel Pamięci, wystąpienia, składanie wiązanek kwiatów pod pomnikiem. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele parlamentu, władz miasta, służb mundurowych, delegacje organizacji kombatanckich i pozarządowych, młodzież gdyńskich szkół oraz mieszkańcy. Całość zakończy się między 10.30 a 10.45.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.