• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Uniwersum Gwiezdnych Wojen (3 opinie)

Zapraszamy na unikatową wystawę Uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na fanów czeka 24 modeli statków kosmicznych oraz bohaterów Sagi, w tym słynny Mistrz Jedi - Yoda. 3 października zapraszamy na specjalne wydarzenie, podczas którego będzie można spotkać twórców wystawy i żołnierzy Legionu 501. Celem wystawy jest wsparcie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Aktualizacja:
Ze względu wprowadzoną w Gdańsku żółtą strefę od soboty, 3 października, wydarzenie, które zaplanowane było na te dzień, zostaje odwołane. Towarzysząca wystawa będzie dalej dostępna dla publiczności.

Od prawie 40 lat widzowie na całym świecie oglądają kolejne odsłony sagi "Gwiezdne Wojny". Wśród nich był także Marek Kulesza, współtwórca projektu Yavin i jeden z autorów modeli na wystawie. W tej pasji nie jest sam. W projekcie Yavin modele tworzą także jego brat, Adam Kulesza, żona Katarzyna Anuszewicz-Kulesza i Bernard Szukiel. Bracia Adam i Marek budują modele z wszystkiego, co inny człowiek uznałby za nieprzydatne, Bernard jest fanem kartonu i z tego materiału tworzy swoje perełki, natomiast Rafał Kula jest rasowym kolekcjonerem. Jeśli szukacie eksponatów z lat 70, 80 czy 90-tych związanych z Sagą, to jego kolekcja nie ma sobie równych. Wszystkie stworzone przez nich modele są wykonane od podstaw z papieru, plastiku i innych dostępnych materiałów, a kolekcjonerskie figurki ukazały się w limitowanych nakładach. Modele zdobyły wiele nagród na konkursach modelarskich, pisały o nich polskie i zagraniczne czasopisma oraz brały udział w tworzeniu reklam telewizyjnych. Z wystawą jeżdżą po całej Europie, pokazując ją m.in. na spotkaniach z fanami Sagi i konwentach. Swoją wystawę w Galerii Przymorze obok sklepu E. Leclerc udostępnili bezpłatnie - ma ona charakter charytatywny. Obok eksponatów ustawione są duże skarbonki Fundacji Hospicyjnej, do których można wrzucać datki na rzecz ok. 1000 podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Jeśli jesteście ciekawi, jak powstają modele floty kosmicznej i bohaterów filmu już 3 października o godz. 16:00 zapraszamy do Galerii Przymorze na wyjątkowe spotkanie z twórcami wystawy: Markiem i Adamem Kuleszami oraz Bernardem Szukielem. Podczas wydarzenie pojawią się także cos-playerzy z Legionu 501. Polish Garrison jest częścią międzynarodowej organizacji - Legion 501st, zrzeszającej niemal 14 tys. fanów Star Wars z ponad 60 krajów. Jego członkami są m.in. George Lucas i Mark Hamill. W Galerii Przymorze będziecie mogli więc spotkać m.in. Lorda Vadera, szturmowców i personel militarny Imperium, a także łowców nagród czy Lordów Sith. Legion 501 pokazuje jasną stronę mocy, chętnie angażując się w działania charytatywne.

Co ciekawe, wystawa ma także w pełni ekologiczny charakter. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o zachowanie środków ostrożności wymaganych przez Galerię Przymorze w związku z pandemią.
Fundacja Hospicyjna prowadzi Hospicjum Domowe Dla Dzieci oraz Hospicjum Domowe i Stacjonarne dla Dorosłych, Fundusz Dzieci Osieroconych "Tumbo Pomaga", wspiera rodziny w żałobie oraz opiekunów rodzinnych.

Opinie (3)

 • Super :) Nie mogę się doczekać:)

  W końcu klimat Gwiezdnych Wojen w Gdańsku:)

  • 0 0

 • Nie od prawie 40 lat...

  ale od przeszło 40 lat można oglądać sagę Star Wars ;)

  • 0 0

 • A do której godziny wystawa otwarta

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.