stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

United Arts Festival - Tangerine Dream, Batushka

Zapraszamy na United Arts Festival do Hevelianum w Gdańsku! W ramach festiwalu zaprezentujemy sześć spektakli młodych twórców teatralnych oraz jako wydarzenia towarzyszące - wystawy fotografii, malarstwa i grafiki artystycznej.

paź 23

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 69 - 89 zł
Kup bilet
cze'22 2-4

czwartek - sobota

Gdańsk,
bilety 479 - 519 zł
Kup bilet


rock - koncerty w Trójmieście


W niedziele (15.08) prezentujemy kolejne trzy spektakle. "Marzyciele. Historia miejscami prawdziwa" to przejmujący i emocjonalny obraz Małgorzaty Jakubowskiej. Za marzeniami chowają ból, wstyd, czy "prawdziwy powód" znalezienia się na ulicy. Mowa o tytułowych Marzycielach, którzy próbują oswajać i choć trochę łagodzić swoją bezdomność, stwarzając sobie wewnętrzny świat. Twórcy spektaklu budują uniwersalną opowieść unoszącą się ponad fizycznymi podziałami domny bezdomny. Widzimy ludzi zranionych, rozbitych, którzy na wszelkie możliwe sposoby próbują ocalić siebie.

Kolejny spektakl z nurtu teatru dokumentalnego to historia o najsławniejszej koparce i najsłynniejszym kontenerowcu. Tą historią żył cały świat. W marcu tego roku 400-metrowy kontenerowiec Ever Given wskutek silnych wiatrów przewraca się na bok i grzęźnie na mieliźnie, blokując Kanał Sueski oraz paraliżując jeden z najważniejszych szlaków handlowych na świecie. W rezultacie powstaje korek obejmujący 422 jednostki transportowe. Kontenerowiec pozostaje w Kanale przez 7 dni. Prawdziwej katastrofie zapobiega samotna koparka, próbując giganta wydobyć.

Wychodząc z konwencji bajek disneyowskich, twórcy spektaklu "Kiedykolwiek dane" zastanawiają się nad naturą sukcesu, porażki, uległości i sprzeciwu w zglobalizowanym świecie. Skoro na każdym kroku oczekuje się od nas zwycięstw, może trzeba utknąć na mieliźnie i zacząć cieszyć się ze spektakularnych porażek? Zobaczymy także "Popiół" w reżyserii Stanisława Chludzińskiego. Jest to monodram inspirowany jednym z odcinków znanego serialu "Bojack Horseman" - opowiadający o traumie i przeżyciach po stracie bliskiej osoby. Bohater i aktor korzystają z różnych teatralnych konwencji, rozrywają sceniczną fikcję, zwierzają się publiczności, w końcu sięgają po stand- up - by na wszelkie sposoby spróbować oswoić śmierć i zdystansować od swoich uczuć. Uwikłani w komediowe show stopniowo tracą kontakt z rzeczywistością, a to co prawdziwe i szczere rozmywa się w kreowanej fantazji.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.