stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

United Arts Festival - Illusion, KAT & Roman Kostrzewski, Vader, Batushka (2 opinie)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Zapraszamy na United Arts Festival do Hevelianum w Gdańsku! W ramach festiwalu zaprezentujemy sześć spektakli młodych twórców teatralnych oraz jako wydarzenia towarzyszące - wystawy fotografii, malarstwa i grafiki artystycznej.

Relacja z imprezy

gru 2

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 69 zł
Kup bilet
cze'22 2-4

czwartek - sobota

Gdańsk,
bilety 479 - 519 zł
Kup bilet


rock - koncerty w Trójmieście


W sobotę (14.08) zobaczymy "Ptaki. Instrukcja" Wojtka Rodaka na podstawie antycznej komedii Arystofanesa. Opowieść o ludziach poszukujących alternatywy dla życia w pogrążonych w chaosie i kryzysie Atenach, staje się uniwersalną historią o nieustannej potrzebie i próbie budowania utopii. W świecie, w którym wydaje się, że nie może już być nadziei na lepsze jutro twórcy roztaczają marzenie o konstrukcji nowej, utopijnej rzeczywistości, do której być może jedyna droga prowadzi przez odrywanie się od ziemi i przeobrażenie w tytułowe ptaki.

Kolejnym spektaklem tego dnia będzie praca Marka Idzikowskiego pt. "Odmęt". Spektakl inspirowany Baśniami 1001 nocy. Bohater jeszcze przed właściwą podróżą spekuluje na jej temat, wkraczając do świata wyobraźni i fantazji. Baśniowa rzeczywistość, błyskotliwie konstruowana przy pomocy codziennych, pozornie bezwartościowych przedmiotów, jest miejscem, w którym musi rozstrzygnąć się najważniejszy dylemat: czy w ogóle warto wyruszyć? Droga, którą wraz z protagonistą podąży widz, często zbacza jednak na mielizny obaw i odmęty świadomości.

Ostatnią prezentacją tego dnia są "Ojcowie" w reżyserii Błażeja Biegasiewicza. Opowieść o ojcostwie rozumianym i postrzeganym z perspektywy młodych mężczyzn - jeszcze przez chwilę - bezdzietnych. Próbują, na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń, rozliczyć się z wizerunkiem i stereotypem ojcostwa poprzednich dekad, aby, korzystając z tego punktu odniesienia, zastanowić się nad wzorcem, który sami chcieliby realizować. W tym celu roztaczają wizję, w której przymierzają się do roli rodzica i próbują jej sprostać. Spektakl inspirowany autentycznymi historiami i doświadczeniami.

Informacja o biletach

Opinie (2)

 • Kosmiczny festiwal, kosmiczne miejsce!

  Jak dla mnie - najważniejsze muzyczne wydarzenie ostatnich 5 lat!!!

  • 0 0

 • jak Vader gra przed Illusion, komus sie co poprzestawialo

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • muzyka alternatywna , rock
  paź 23
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Stary Maneż
  Spięty
 • rock
  paź 23
  sobota, g. 20:00
  Gdynia, Gdynia Arena
  Kult