• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ultramaryna | Pójdźmy w tango

ULTRAmaryna to grupa muzyków z Trójmiasta, grających szeroko pojętą muzykę świata, łącząc style word music, folk, jazz, pop i klasykę, w autorskich aranżacjach muzycznych. Program koncertu "Pójdźmy w tango" zrodził się z muzycznej fascynacji tangiem - jego formą i ekspresją. Wspólna pasja i energia muzyków zespołu to istotny czynnik wpływający na żywą atmosferę podczas koncertów, w których można usłyszeć znane i mniej znane tanga z wielu części świata, w wersjach wokalno-instrumentalnych oraz instrumentalnych.

Skład zespołu:

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Beata Bartelik - wokalistka znana m.in. z przeboju festiwalowego w Opolu "Sen na pogodne dni". Występowała  w wielu formacjach muzycznych - Krewni i Znajomi Królika, Szela, Smugglers, Vibrasoniq. Wydała solową autorską płytę "Sny na pogodne dni". Śpiewa swobodnie w kilku językach, czasem bardzo egzotycznych.

Marzena Sikała - skrzypaczka,  absolwentka AM w Gdańsku, ma na swoim koncie koncerty i projekty muzyczne od klasyki, przez folk/rock do elektroniki i szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Zespoły:  Kwartet smyczkowy "4 One", VibrasoniQ, Chutir, Jak Zwał Tak Zwał, Newgrange,  Amber Duo, 4 Strings Duo, Lyonesse, Jacek Kulesza Trio, Dominik J. Sebastian Band, Piotr Zemła RETRiO
Grzegorz Kusio - akordeonista i pianista, specjalizuje się w dziedzinie elektroniki i aranżacji. Od  wielu lat występuje na trójmiejskiej scenie z Jarkiem Janiszewskim, zespołami ISLET, Goorsky Squad, Los Logos i wielu innymi.

Janusz "Macek" Mackiewicz - czołowy polski kontrabasista i gitarzysta basowy, od lat 80. stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych. Wydał trzy autorskie płyty:  "W Dzień Bożego Narodzenia". "Frogsville" oraz "Układ Scalony". Koncertuje z zespołem Elec-Tri-City (z którym wydał dwie autorskie płyty: "Elec-Tri-City" 2013 i "Depth Of Focus" 2017) oraz zespołami A'FreAK-aN Project i Take It Easy.

 

Opinie