• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Tydzień Zdrowia Rodzin w Pomorskim NFZ

Od 26 maja do 2 czerwca we wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ trwać będzie Tydzień Zdrowia Rodzin. Pomiary z wykorzystaniem kiosku profilaktycznego, warsztaty z samobadania piersi, inspirujące pomysły na zdrowe dania, edukacja dotycząca budowania zdrowych nawyków zdrowotnych oraz atrakcje dla najmłodszych to oferta, z którą zapoznać będzie się można na Sali Obsługi Klientów Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Z okazji Tygodnia Zdrowia Rodzin pomorski NFZ zaprosił też gości do wspólnych działań prozdrowotnych.

26 maja, w Dniu Matki, od 11.30 do 15 pod hasłem Badamy nie tylko mamy w sąsiedztwie gdańskiej Katowni odbędzie się spotkanie z reprezentantkami Gdańskiego Stowarzyszenia Kobiet Amazonki, podczas którego skorzystać będzie można z nauki samobadania piersi oraz porozmawiać o profilaktyce raka piersi u kobiet.

Profilaktyce i edukacji zdrowotnej poświęcone będzie spotkanie z młodzieżą zaplanowane na 29 maja w godzinach od 10 do 15 w budynku Zespołu Szkół Energetycznych przy ulicy Reja 25 w Gdańsku. W charakterze edukatorów obok ekspertów z NFZ wystąpią również pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

30 maja zainteresowane osoby uzyskać będą mogły na Sali Obsługi Klientów pomorskiego NFZ szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania z programu badań przesiewowych
w kierunku wykrywania raka jelita grubego oraz nauczyć się na symulatorach samodzielnego badania jąder i prostaty.

31 maja tematem wiodącym na Sali Obsługi Klientów będzie edukacja związana z karmieniem piersią z udziałem położnej.

1 czerwca, w Dniu Dziecka, na najmłodszych oczekiwać będą w siedzibie NFZ rozmaite niespodzianki, a rodzice będą mogli dowiedzieć się jak kształtować u swoich pociech właściwe nawyki żywieniowe.

2 czerwca w Sali Obsługi Klientów proponujemy wszystkim zainteresowanym spotkanie
z reprezentantkami Polskiego Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Więcej na https://www.nfz-gdansk.pl/aktualnosci/dla-pacjenta/tydzien-zdrowia-rodzin-w-narodowym-funduszu-zdrowia,9754

Opinie

 • muzyka poważna , wykład , spotkanie
  cze 10
  sobota, g. 12:00
  Gdańsk, Opera Bałtycka
  Opera? Si!