• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza odwołana

Tydzień Kina Hiszpańskiego

Dla miłośników języka hiszpańskiego i dobrego kina. Tydzień Kina Hiszpańskiego to coroczny przegląd najciekawszych produkcji z Półwyspu Iberyjskiego. Festiwal prezentuje najnowsze produkcje odzwierciedlające bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina hiszpańskiego. 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie w dziesięciu polskich miastach w dniach na przełomie marca i kwietnia. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na trzy przedpremierowe pokazy w weekend 3-5 kwietnia 2020 roku.

18 września - 3 października 2022

bilety 22 - 30 zł
paź 14-15

piątek - sobota, godz. 16:00

bilety 15 zł
Bilety wkrótce w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line

Program:

Piątek, 3 kwietnia 2020 roku, godzina 18.00
"Jak zostać cesarzem" / Los Japón

Sobota, 4 kwietnia 2020 roku, godzina 18.00
"Bo pójdzie z dymem" / Antes de la quema

Niedziela, 5 kwietnia 2020 roku, godzina 18.00
"Dni, które nadejdą" / Els dies que vindran


Więcej o prezentowanych filmach TUTAJ

Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób ceniących dobre kino.

W programie Tygodnia Kina Hiszpańskiego w Polsce, wiosną 2020 roku, w kilku miastach prezentowany jest szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii: od hitów kasowych po kameralne filmy artystyczne. Wśród nich najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce. Są też filmy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywcy prestiżowych nagród.

Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa w Warszawie i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Opinie

 • festiwal filmowy , projekcje filmowe , przegląd
  wrz 18-3.10

  Gdańsk, Kino Kameralne Cafe
  InlanDimensions | Filmy
 • impreza filmowa , projekcje filmowe , przegląd
  paź 14-15
  piątek - sobota, g. 16:00
  Gdańsk, Centrum Filmowe UG
  Islandzkie kino noir