stat
Impreza już się odbyła

Trzecia płeć w Wolnym Mieście Gdańsku - wykład i debata

Wydarzenie w ramach

Jak o mniejszościach seksualnych mówiono i pisano w Wolnym Mieście Gdańsku, w latach 1920-1939? Czy osoby LGBT były obecne w życiu społecznym ówczesnego Gdańska i Sopotu? Jak to było być gejem w Gdańsku czy w Sopocie w okresie międzywojennym? Jaki los spotkał ich w latach II wojny światowej? Opowie o tym dr Jak Daniluk - "Trzecia płeć"? Co wiemy o środowisku osób homoseksualnych w Wolnym Mieście Gdańsku?

Po wykładzie, dyskusję z zaproszonymi gośćmi oraz publicznością poprowadzi redaktor Maciej Sandecki - publicysta Gazety Wyborczej.

W dyskusji wezmą udział:

dr Jan Daniluk - Historyk, pracuje na Uniwersytecie Gdańskim, badacz historii Gdańska i Sopotu w XIX-XX w., ze szczególnym uwzględnieniem okresu Wolnego Miasta Gdańska, a także wybranych zagadnień z lat II wojny światowej oraz Trzeciej Rzeszy (www.jandaniluk.pl).
prof. Ewa Graczyk - pracuje na Uniwersytecie Gdańskim od 1983 roku. Feministyczna badaczka polskiej literatury XIX i XX wieku oraz aktywistka społeczna.
dr Bartosz Odorowicz - doktor nauk społecznych, edukator historyczny, członek zespołu tworzącego Muzeum II Wojny Światowej.
dr Anna Strzałkowska - psycholożka, socjolożka, trenerka antydyskryminacyjna, aktywistka społeczna.

Wydarzenie odbywa się w ramach trójmiejskich Dni Równości.

Współorganizatorem wydarzenia jest Sopoteka.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.