stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Trójmiejskie Targi Pracy 2019

Szukasz pracy, praktyk lub stażu w tym roku? A może chcesz poszukać nowej pracy? 80 wystawców z Polski i z zagranicy będzie na Ciebie czekało, zaplanuj odwiedziny na największych targach na Pomorzu.

Trójmiejskie Targi Pracy odbędą się w gmachu Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w dniach 13-14 maja 2019 r. (poniedziałek i wtorek), codziennie w godz. 9:00-16:00. Wstęp jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dot. pełnej listy wystawców, harmonogram bezpłatnych seminariów zostaną zamieszczone na naszej stronie na 2 tygodnie przed datą targów: https://www.targipracy.gdansk.pl/

LISTA WYSTAWCÓW: https://www.targipracy.gdansk.pl/site/exhibitor-list

HARMONOGRAM PRELEKCJI

13 maja

10:15 - 11:00 Jak zdobyć serce rekrutera (i pracę marzeń).
Wystawca: ASPIRE SYSTEMS
Prowadzący: Wojciech Filipkowski. Rekruter w Aspire Systems Poland. Odpowiedzialny głównie za wybór kandydatów, budowanie relacji biznesowych, zarządzanie procesami rekrutacyjnymi, angażujący się w działania z zakresu employee i employer brandingu. Prywatnie fan La Liga i Realu Madryt.

Podczas prezentacji dowiemy się, jak zyskać wymarzoną pracę i zjednać sobie rekruterów. Poznamy błędy najczęściej popełniane na rozmowach rekrutacyjnych oraz sposoby na to, jak ich unikać. Co robić, aby wyróżnić się w gąszczu kandydatów i pozostać zapamiętanym przez potencjalnego pracodawcę.

11:15 - 12:00 O tym, co najważniejsze.
Wystawca: NORDEA
Prowadzący: Sławomir Wojenkowski. Sławek jest ekspertem w dziedzinie teleinformatyki, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem które od 20 lat zbiera w firmach z sektora telekomunikacji i bankowości.

Opowieść o tym jak w praktyce wygląda współczesny biznes, jakich najbardziej potrzebuje kompetencji (nie tylko technicznych) oraz jak najlepiej odpowiedzieć na najczęściej zadawane podczas rekrutacji pytanie.

12:15 - 13:00 Dane - najcenniejszy zasób na świecie
Wystawca: INTEL TECHNOLOGY POLAND SP. Z O.O.
Prowadzący: Marcin Dzięgielewski i Igor Konopko - Inżynierowie Oprogramowania w Intelu.

Każdego dnia powstaje 2,5 eksabajtów danych, a 90% danych które mamy dzisiaj powstało w przeciągu ostatnich dwóch lat. Gdzie i jak je przechowujemy?

13:15 - 14:00 Innowacyjne rozwiązania Automatyzacji i Testu w procesie produkcji elektroniki.
Wystawca: JABIL
Prowadzący: Juliusz Czech i Łukasz Stec - Liderzy w Dziale Inżynierii Testu.

W naszej prezentacji pokażemy jak w procesach produkcyjnych elektroniki, praca wykonywana ręcznie została zastąpiona przez automatyzację.

14:15 - 15:00 Krótkie wprowadzenie do architektury mikroserwisów.
Wystawca: IHS MARKIT
Prowadzący: Kamil Kajdy (Software Engineer)

Podczas prelekcji poruszone zostaną istotne element, które wykorzystywane są w jednym z naszych projektów: automotiveMastermind. Uczestnicy dowiedzą się: - czym jest mikroserwis - jak wygląda komunikacja między mikroserwisami (Pub/Sub, WebAPI) - jak wygląda przechowywanie danych dla mikroserwisów (NoSQL, Mongo) - konteneryzacja (Docker) - orkiestracja (Kubernetes)

15:15 - 16:00 Jestem juniorem testerem manualnym... I co dalej?
Prowadzący: Ania Pieciulko - Czyrko - "Z zawodu i pasji jestem testerem oprogramowania w jednej z największych firm w Trójmieście. Prowadzę bloga (cherry-it.pl) w ramach, którego pomagam testerom zacząć przygodę z IT oraz prowadzę projekty testerskie. Mam również przyjemność być mentorem w programach mentoringowych w Rosji, Polsce oraz w autorskim programie cherry-it.pl."

Po wielu godzinach ciężkiej pracy, nauki i zdobywania doświadczenia udaje Ci się zdobyć pierwszą pracę! Mijają miesiące nabywasz praktyki i zaczynasz sobie zadawać pytania co dalej? W mediach słyszysz tylko o automatyzacji, ale czy to jedyna ścieżka rozwoju? Na tym spotkaniu podpowiem Wam jak zdobyć doświadczenie jeśli jesteś początkującym oraz jakie są główne ścieżki rozwoju testera.

14 maja

10:15 - 11:00 Ewolucja środowiska testowego - technologie i narzędzia w codziennej pracy.
Wystawca: MADKOM

Jeśli jesteś osobą, która od swojej pracy lub projektu oczekuje najnowszych technologii, najwydajniejszych narzędzi oraz najszybszej drogi na skróty...to ta prezentacja nie jest dla Ciebie. Opowiemy Wam o drodze jaką przeszedł nasz zespół przez wiele lat, doświadczeniach jakie zdobyliśmy oraz technologiach i narzędziach, które z czasem ewoluowały w naszym projekcie. Dzięki nim możemy lepiej i wydajniej testować.

11:15 - 12:00 How Functional Programming will make you a better Programmer?
Wystawca: NORDEA
Prowadzący: Przemek jest Scala Developerem z blisko 8 letnim doswiadczeniem w IT. Ostatnie lata spedzil na rozwijaniu swoich umiejetnosci skupiajac sie zwlaszcza na jezykach funkcyjnych (Scala, Elm, Elixir).

12:15 - 13:00 CERT C - Secure Coding Standard in C.
Wystawca: INTEL TECHNOLOGY POLAND SP. Z O.O.
Prowadzący: Patryk Kacprowicz - Inżynier Oprogramowania w Intelu CERT C - Secure Coding Standard in C. Wystąpienie będzie dotyczyć jednego z nowszych coding standardów w języku C. Przedstawione zostaną wybrane zasady i rekomendacje odnoszące się bezpośrednio do kodu, które ulepszą go i spowodują, że stanie się on bardziej odporny. CERT C jest jednym ze standardów zaraz przy MISRA C, stosowanym przy statycznej analizie kodu.

13:15 - 14:00 Praca w IT - wyobrażenia a rzeczywistość.
Wystawca: SCHIBSTED TECH POLSKA
Prowadzący: Damian Petla W Schibsted Tech Polska pracuję od 5 lat, obecnie jako Tech Lead oraz Lead Android Developer. Zespół, którego jestem częścią tworzy jedną z najbardziej rozpoznawalnych aplikacji newsowych w Skandynawii, która łączy w sobie zaawansowane algorytmy personalizacji z autorskimi treściami tworzonymi przez dziennikarzy. Swoje pierwsze kroki w IT stawiałem w 2006 roku programując w Java Micro Edition. W ostatnich latach moim głównym językiem programowania stał się Kotlin. Interesuje mnie również Flutter - platforma do tworzenia aplikacji multiplatformowych.

Prezentacja na temat tego co każdy student powinien wiedzieć. Praktyczne spojrzenie na pracę programisty, wyzwania jakie czekają studenta oraz możliwości rozwoju kariery.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.