Impreza już się odbyła

Trójmiejski Protest Klimatyczny

Zmiany klimatyczne są faktem. I to właśnie naszym, ludzi, zadaniem jest ich powstrzymanie.

Kiedy media społecznościowe obiegło nagranie piętnastoletniej Grety Thunberg, która w obliczu ogólnej bierności władz państwowych, podczas szczytu klimatycznego w Katowicach, odważyła się wygłosić przemówienie, pokazujące jak wielka odpowiedzialność spoczęła na naszych ramionach, coś zmieniło się w ogólnej świadomości społecznej. W ciągu ostatnich miesięcy, tygodni byliśmy świadkami marszy, manifestacji, protestów. Strajk Szkolny dla Klimatu w Wielkiej Brytanii pokazał: nie będziemy czekać na łaskawość władz, musimy wziąć sprawy w swoje ręce. I my w Trójmieście jesteśmy przekonani, że kluczem do zmiany jest opór oraz szerzenie świadomości, edukowanie.

Dlatego spotkajmy się wszyscy razem 16.03 na Polance Redłowskiej w Gdyni i porozmawiajmy. Tak normalnie, przy dobrej muzyce i smacznych przekąskach. Wysłuchajmy wykładów, nawiążmy dyskusję, szukajmy rozwiązań. MY - mieszkańcy Ziemi. MY - w każdym wieku. MY - zainteresowani, MY - świadomi, MY - gotowi do działania i MY - współpracujacy, wszystko dlatego, że czasu jest co raz mniej, a w aktualnej sytuacji bierność i bezradne rozkładanie rąk jest naszym największym wrogiem.

Siła jest w nas!
Świadomi złożoności zagadnienia stopniowo przedstawimy sześć problemów z którymi boryka się nasze lokalne środowisko. Mogą one stanowić przykład globalnych tendencji zmierzających do katastrofy klimatycznej.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij