stat
Wydarzenie już się odbyło

Trójmiasto w obronie Puszczy Białowieskiej

W Puszczy Białowieskiej, najcenniejszym przyrodniczo lesie nizinnym w Europie, trwa intensywna wycinka drzew prowadzona przy pomocy ciężkiego sprzętu. Codziennie, pod pretekstem walki z kornikiem, wycinane są setki nawet stuletnich drzew, które stanowią o wartości i dzikości tego ostatniego skrawka naturalnej puszczy na Niżu Europejskim.
Pod koniec maja obrońcy Puszczy rozpoczęli bezpośrednie działania mające na celu powstrzymanie niszczenia tego przyrodniczego skarbu! Aktywiści zablokowali harvestery - maszyny, które w ciągu jednego dnia pracy wycinają tyle drzew, co ekipa pilarzy w przeciągu miesiąca!!! Od trzech tygodni kilka grup patroluje Puszczę i prowadzi lokalne działania na rzecz jej obrony, w tym blokowania sprzętu. Potrzebna jest jednak ogólnopolska mobilizacja i wsparcie dla osób walczących w terenie!

Potrzebny jest silny obywatelski głos, który będzie wyraźnym sygnałem dla ministra Szyszko i Lasów Państwowych, że Polacy żądają zachowania i skutecznej ochrony Puszczy Białowieskiej!

Czego chcemy?! Cała Puszcza parkiem narodowym! Respektowanie okresu lęgowego ptaków i moratorium na wycinkę ponadstuletnich drzew! Natychmiast wstrzymane prace harvesterów!
Zniesienie zakazu wstępu do lasów Białowieskich!

Spotkajmy się 13 czerwca o godzinie 18:00 pod Neptunem w Gdańsku. Przypnijcie sobie zielone wstążki, aby wyrazić swoją solidarność z aktywistami, zostańcie obrońcami Puszczy!
#KochamPuszcze #ObrońcyPuszczy #Mamyprawodolasu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.