Wydarzenie już się odbyło

Trójmiasto dla Ziemi

Ruch Earth Strike stworzył plan działania na rok 2019, obejmujący cztery główne wydarzenia na całym świecie. Nasi działacze powinni wykorzystać wszelkie okazje do wyjścia z protestem na ulice, aby zwrócić większą uwagę na nasz ruch.

wrz 26

sobota, godz. 13:00

Gdańsk
Wstęp wolny
Światowa społeczność klimatologiczna udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że klimat na naszej planecie się zmienia, i to działalność człowieka jest podstawową przyczyną tych przemian. Tendencje te są w oczywisty sposób widoczne w globalnych pomiarach klimatu. Prestiżowe organizacje naukowe opublikowały prace i analizy, które pokazują, że jeśli nie podejmiemy działań teraz, nie tylko zaakceptujemy widoczne już dziś przemiany, ale także skażemy każdego człowieka i każde zwierzę na naszej planecie na katastrofę klimatyczną.

My, ludzie na całym świecie, planujemy strajk generalny, aby uratować planetę. Nasza planeta jest niszczona przez zanieczyszczanie środowiska i dewastację klimatu. Jeśli to się nie zmieni w najbliższym czasie, klimat na Ziemi przestanie być przyjazny dla człowieka.

Nasze żądania:
- Zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, tak aby spełnione zostały wymogi określone w porozumieniu paryskim i pracować nad dalszą redukcją emisji
- Całkowite przejście na bezpieczne i przyjazne dla środowiska źródła energii przed 2035 rokiem
- Natychmiast zaprzestać niszczenia lasów deszczowych i innych siedlisk dzikiej przyrody
- Rekultywacja środowiska naturalnego zanieczyszczonego przez człowieka
- Rządy muszą pociągnąć inne rządy i korporacje do odpowiedzialności w celu obrony natury i klimatu

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij