stat
PATRONAT

Tribute to Stevie Wonder i Zbigniew Wodecki - Arleta Rusiecka Jazz Band

Arleta Rusiecka Jazz Band to klimatyczny zespół  jazzowy, w którym muzycy rozumieją się bez słów. Harmonia pianisty, biegłość kontrabasisty i ciepła barwa wokalu, niewątpliwie urzekają słuchacza. Do tego subtelny dźwięk perkusji, gitary oraz ciekawe, jazzujące aranżacje przenoszą słuchacza w niezwykły klimat.

Wszyscy muzycy razem tworzą doskonale zgrany band, w składzie:

jazz - koncerty w Trójmieście


Arleta Rusiecka - wokal
Kuba Ostrowski - fortepian 
Krzysztof Słomkowski - kontrabas
Wojciech Wesołowski - gitara
Adam Golicki - perkusja 

Muzycy zaprezentują się w repertuarze Stevie'go Wondera oraz Zbigniewa Wodeckiego, którzy niewątpliwie mieli wspólny mianownik w swojej genialnej twórczości, o czym będziemy rozprawiać podczas koncertu, na którym usłyszymy takie przeboje jak "Z Tobą chcę oglądać świat", "Zacznij od Bacha", "I Just Called To Say I Love You" czy "Overjoyed". Występy Arlety Rusieckiej słyną z tego, że zaprasza słuchaczy do interakcji i czynnego uczestniczenia w koncercie, a całość prowadzona jest w zabawny i błyskotliwy sposób.  

Arleta Rusiecka - mgr sztuki, wokalistka, dyrygentka, pedagog, właściciel i dyrektor Empire Music School. Absolwentka PSM I st.  im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku w klasie skrzypiec u Katarzyny Rogalskiej oraz Sylwii Szapińskiej-Kolińskiej. Dyplom licencjacki uzyskała w Akademii Pomorskiej - wydział Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej,  gdzie nabierała doświadczenia w dyrygowaniu chórami i zespołami wokalnymi. Studiowała również w Akademii Muzycznej w Gdańsku - Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na kierunku wokalistyka jazzowa. Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale edukacji muzycznej, specjalizacja: emisja głosu i dyrygentura chóralna. Kolejne studia, podyplomowe, zakończyła we wrześniu 2013 r. na kierunku "Zarządzanie kulturą oraz zarządzanie szkolnictwem artystycznym".

Pobierała lekcje u wybitnych muzyków i wokalistów, takich jak: Ewa Bem, Inga Lewandowska, Krystyna Stańko czy Janusz Szrom. Doskonaliła swoje umiejętności wokalne biorąc udział m.in. w międzynarodowych warsztatach jazzowych, gdzie współpracowała z największymi gwiazdami muzyki jazzowej, takimi jak Bogdan Hołownia, Marcin Jahr czy Kazimierz Jonkisz.  
Karierę pedagogiczną rozpoczęła w 2006 r., gdy jako nauczyciel nabierała doświadczenia w szkołach muzycznych, domach kultury oraz ogólnokształcących szkołach państwowych i prywatnych.
Od 2010 roku prowadzi własną Agencję Artystyczną Empire Music, która zajmuje się organizacją koncertów i wydarzeń artystycznych. w 2014 założyła prywatną szkołę muzyczną Empire Music School, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieci, młodzieży i dorosłych.  Poza pracą dydaktyczną występuje jako wokalistka ze swoim Jazz Bandem, a od 2008 roku prowadzi własny chór "Empire Gospel Chór". Niegdyś wokalistka w zespole Wolny Przedział, z którym nagrała płytę "Śpiew to życie". Płyta uzyskała tytuł najlepszej trójmiejskiej płyty 2013 roku. 
Kup bilet

Wielka Majówka

maj 25

sobota, godz. 19.00

Gdańsk,
bilety 10 zł

Skalpel Big Band

lip 19

piątek, godz. 20:00

Sopot,
Kup bilet

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni