stat
Impreza już się odbyła

Transvizualia: warsztaty

Wydarzenie w ramach

Z przyjemnością ogłaszamy szczegółowy program warsztatów TV 012 oraz otwieramy nabór, który trwa do dnia 31.09.2012. Poprawnie wypełnione formularze należy nadsyłać na odpowiedni adres mailowy wskazany do konkretnych warsztatów. Wybrane osoby zostaną poinformowane drogą mailową do dnia 01.10.2012. Udział w warsztatach jest bezpłatny. UWAGA! Obowiązuje selekcja zgłoszeń.

TRANSVIZUALIA to platforma edukowania z zakresu sztuki audio-wizualnej, łączenia sztuk, nowych mediów i technologii, tworzenia narzędzi, oswajania z językiem sztuki wykorzystującym język nauki i techniki. Festiwal wprowadza w audio-wizualne światy od innej strony, dzięki zdobyciu praktycznych umiejętności i wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania nowych mediów. Wszystkie warsztaty są dostępne nieodpłatnie dla uczestników. 


Program warsztatów 012:
WARSZTATY STATIC - INTERAKTYWNA INSTALACJA MULTIMEDIALNA
WARSZTATY CO-MIXER - KOMIKSUJEMY MEDIA!
WARSZTATY INFO BRYŁA
WARSZTATY VJ'SKIE QUARTZ COMPOSER + VDMX - TEORIA I PRAKTYKA

_______________________________________________

WARSZTATY STATIC - INTERAKTYWNA INSTALACJA MULTIMEDIALNA
Termin: 03-06.10.2012
Prowadzący: Wojciech Morawski | Szymon Kaliski
Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni

Info:
W ramach warsztatów przygotowana zostanie instalacja audiowizualna przybliżająca techniki komunikacji między komputerami i interakcji z użytkownikami. Poszukiwane są osoby żywo zainteresowanych tematyką nowych mediów, z pewnym doświadczeniem i znajomością choć podstaw jednej z poniższych technologii: OpenFrameworks, Cinder, Processing, Max/MSP, PureData, QuartzComposer lub im podobnych.

W czasie warsztatów przygotowana zostanie interaktywna instalacja, gdzie każdy z użytkowników będzie odpowiadał za jeden z jej komponentów. Finalny twór będzie więc leżał w rękach uczestników i będzie w pełni przez nich kształtowany. Laptopy uczestników zostaną połączone w sieć, a wymiana informacji z otoczeniem, jak i wewnątrz tego systemu stanie się podstawą do dalszych działań. Budulcem staną się proste nagrania miasta (dźwiękowe, wizualne i inne), które zostaną przetransformowane w domenie cyfrowej, uinteraktywnione i przedstawione w niepowtarzalny sposób.

Prowadzący warsztaty będą przede wszystkim panować nad całością instalacji, pokażą, w jaki sposób najlepiej połączyć wiele komputerów, oraz przedstawią podstawowe techniki i możliwości które ze sobą niosą takie rozwiązania.

Liczba uczestników: 8 osób (wcześniejsza rekrutacja)
Zgłoszenia: contact@lowertone.net
Pobierz formularz zgłoszeniowy
________________________________________________

WARSZTATY CO-MIXER - KOMIKSUJEMY MEDIA!
Termin: 03-05.10.2012
Prowadzący: Jakub Babczyński | Piotr Szulc
Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni

Info:
ZAGADNIENIE "KOMIKSU UŻYTECZNEGO", czyli informacyjne i edukacyjne funkcje komiksu oraz jego różnorodne zastosowania, np. komiks w reklamie, sztuce, edukacji, rozrywce, czy choćby polityce.

PIERWSZY PRODUKT CO-MIXERA, w którym uczestnicy będą mieli za zadanie sporządzić ulotkę reklamową promującą jeden z kilku fikcyjnych artykułów, korzystając przy tym ze stylistyki komiksowej.

MULTIMEDIALNA PREZENTACJA różnych dzieł wykorzystujących stylistykę komiksową, m. in. nadruki na koszulki i pocztówki, ilustracje do gry planszowej, czy witryna strony internetowej.

DRUGI PRODUKT CO-MIXERA, czyli próba odpowiedzi na pytanie, czy przy pomocy komiksu da się przetworzyć formy sztuki, takie jak teledysk, czy trailer. Uczestnicy, wraz z naszą pomocą, przygotują swój własny komiksowy teledysk do piosenki, trailer do filmu, lub gry komputerowej.

STORYBOARD, A KOMIKS: różnice i związki komiksu z tzw. scenorysem, tj. obrazkową prezentacją, składającą się z serii szkiców i ilustracji, której zadaniem jest przedstawienie wizji końcowego efektu, powszechnie stosowaną w przemyśle filmowym, czy gier komputerowych.

PODSUMOWANIE WARSZTATÓW, podczas którego odbędzie się wspólne zaprezentowanie oraz komentowanie stworzonych prac.

Liczba uczestników: 20 osób (wcześniejsza rekrutacja)
Zgłoszenia: kubababczynski@gmail.com
Pobierz formularz zgłoszeniowy
____________________________________________

WARSZTATY INFO BRYŁA
Termin: 05-07.10.2012
Prowadzący: panGenerator - Piotr Barszczewski, Krzysztof Goliński, Jakub Koźniewski oraz Tomek Gancarczyk | support przy druku 3D - Konrad Klepacki
Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni

Info:
Jak zamienić bity na atomy? Jak w niewyraźnej chmurze punktów dostrzec kształty i znaczenie? Jak zwizualizować w przestrzeni zbiór danych? W trakcie warsztatów będziemy tworzyć bryły w oparciu o samodzielnie wybrane informacje. Do tworzenia form przestrzennych użyjemy ogólnodostępnych zbiorów danych lub sami stworzymy je na potrzeby warsztatów. Będą to np. dźwięki, pogoda, współrzędne GPS, zapis ruchu ludzi, skan 3D znalezionego obiektu itp.

Dane te dzięki odpowiednim algorytmom zwizualizujemy w postaci brył, które pod koniec warsztatów zostaną wydrukowane na drukarce 3D. Podstawowym środowiskiem pracy będzie Processing. Jednakże mile będą widziane inne umiejętności przydatne w trakcie warsztatów. Praca przebiegać będzie w grupach kilkuosobowych.

Kto może brać udział? Wszyscy, choć najwięcej skorzystają ci, posiadający podstawową wiedzę dotyczącą programowania.

Liczba uczestników: 12 osób (wcześniejsza rekrutacja)
Zgłoszenia: jkozniewski@pangenerator.com
Pobierz formularz zgłoszeniowy
_________________________________________________

WARSZTATY VJ'SKIE QUARTZ COMPOSER + VDMX - TEORIA I PRAKTYKA
Termin: 06-07.10.2012
Prowadzący: Łukasz Boros
Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni

Info:
Wprowadzenie:
- Przedstawienie własnej ścieżki rozwoju (VJ-programista) i paru przeprowadzonych przez autora projektów

Teoria:
- Przedstawienie programu VDMX
- Korzystanie z warstw, interfejs, kontrola odtwarzania klipów
- Efekty i compositing w czasie rzeczywistym
- Przedstawienie środowiska Quartz Composer
- Ogólne przedstawienie środowiska i jego możliwości
- Korzystanie z gotowych kompozycji
- Tworzenie prostych kompozycji
- Stworzenie własnego efektu dla programu VDMX
- Opis interakcji pomiędzy środowiskami
- Stworzenie i używanie kompozycji Quartz jako efektu i klipu

Praktyka:
- Tworzenia własnych projektów / efektów przez uczestników i praktyczna pomoc w ich realizacji

Wymagania wobec uczestników:
- Posiadanie komputera Macbook z systemem Snow Leopard lub Lion i zainstalowanym środowiskiem Quartz Composer oraz wersją demonstracyjną programu VDMX. Najbardziej preferowane są komputer apple na procesorze intel z systemem snow leopard (10.6) lub nowszym, najlepiej z dedykowana karta graficzna (macbook pro, imac)
- Podstawowa wiedza z zakresu VJki: kompozycja warstw, loopowanie klipów, podstawowa wiedza na temat efektów

Liczba uczestników: 10 osób (wcześniejsza rekrutacja)
Zgłoszenia: lukasz.boros@googlemail.com
Pobierz formularz zgłoszeniowy

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.