Impreza już się odbyła

Wydarzenie w ramach

Zabytkowy tramwaj, miejscy przewodnicy i największe atrakcje Gdańska na trasie - coroczna miejska atrakcja, czyli Tram Tour 2019, startuje 28 lipca. Zabytkowe tramwaje spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje będą kursować do zakończenia Jarmarku św. Dominika - do 18 sierpnia. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, gdański bursztynowy stadion, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. O wszystkich atrakcjach opowiedzą przewodnicy miejscy PTTK.

Od 28 lipca do 18 sierpnia zabytkowy tramwaj GAiT będzie woził gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna - Latarnia Morska w Nowym Porcie - Brama Wyżynna. Na pokładzie przewodnicy miejscy PTTK opowiadają m.in. o tym gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.

W dni powszednie odbędzie się jeden kurs o godz. 11:20, natomiast w weekendy i święta dwa kursy o 11:20 i 13:05. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem. Na wycieczki zapraszają wspólnie Miasto Gdańsk, PTTK oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem.

Opinie (2) 2 zablokowane

  • Bilety

    Proszę o info w jakiej cenie są bilety?

    • 0 0

  • godzina

    Tramwaj z Bramy Wyżynnej odjeżdża o 11.10. Taką informację podaje też informator jarmarku.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.