stat
Impreza już się odbyła

Titanic Sea Moon i Columbus Duo

Klub Desdemona i morenoise.pl zapraszają na koncert 19 kwietnia (piątek) 2019 roku.

Apteka - Urodziny Kodyma

lis 9

sobota, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 45 zł
przedsprzedaż 35 zł
Kup bilet
TITANIC SEA MOON (Słupsk) ex- EWA BRAUN
(experimental, noise, psychedelic, trans)


muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Zespół powstał w 2018 roku w Słupsku, po kilku niezobowiązujących próbach, na których okazało się, że wzajemne inspiracje i improwizacje tworzą ciekawą całość. W Titanic Sea Moon grają osoby związane wcześniej z wieloma innymi projektami muzycznymi w kraju. To chociażby Przyzwoitość, Tornado Space Ship, Guernica Y Luno, Shitface, Ewa Braun, Najpiękniejsi, Extremis Necrosis, Wszystkie Wschody Słońca. Obecnie Titanic Sea Moon ma za sobą kilka koncertów w Słupsku. Gra gitarową muzykę z pogranicza shoegaze, noisu, psychodelii, minimal, ambientu, experimental, transu.
Członkowie grupy odpowiadają za oprawę muzyczną spektaklu "Stan Wyjątkowy" wystawianego przez słupski Nowy Teatr. Sztuka opisuje wydarzenia, które rozegrały się w tym mieście po śmierci młodego kibica, Przemka Czai, a muzyka stanowi ważną, nie tylko ilustracyjną, część przedstawienia zrealizowanego w konwencji teatru dokumentu.
Oprawę graficzną plakatów zespołu tworzy Wojciech Stefaniec, słupski grafik i znany rysownik komiksów.

Skład: Piotr Sulik gitara, loop, voc; Dariusz Dudzinski - perkusja, voc, inst. perkusyjne; Rafał Szymański - bas

Linki do posłuchania:
https://www.youtube.com/watch?v=C8mUTUtX8_0&pbjreload=10
https://www.youtube.com/watch?v=zfJaTjzcrmk&pbjreload=10

COLUMBUS DUO (Gdańsk)
(experimental, krautrock)


Korzenie Columbus Duo sięgają początku lat 90. i jednego z pierwszych noise'owych zespołów w Polsce, jakim był Thing. Kolejne lata to stopniowa redukcja składu i ciągłe poszukiwanie nowej dźwiękowej formy. Efektem tych przeobrażeń był avant-jazzowy Columbus Ensemble, a od 2002 roku - Columbus Duo. Po doświadczeniach z minimalizmem na pierwszych dwóch płytach duet braci Swoboda powrócił do bardziej przestrzennych struktur na albumach "Storm" oraz "Columbus meets Arszyn". Na "Salt" z 2010 roku i "Expositions" z 2014, winylach wyprodukowanych przez Marcina Dymitera aka Emiter, grupa wzbogaca swój repertuar o tradycję elektronicznej psychodelii i ambientu, wplatając ją w typową dla siebie, pełną napięcia i mroku niemelodyjność.

W sezonie 2017/2018 Columbus Duo gra z czasem. Na "Expositions" (2014), zespół niezbyt się spieszył, lecz koncertowy "Columbus plays Starewicz" zapowiadał już częściowy powrót do noise'owej dynamiki z czasów Thing. Nowa płyta duetu, siódmy studyjny album "À temps", zrealizowana latem 2017 roku, w paradoksalny sposób łączy ten kierunek z dalszą ewolucją braci Swoboda w stronę minimalizmu. Oparte w większości na jednym motywie improwizacje budują dramaturgię na grze fakturą dźwięku oraz - tak jak w tytule płyty - na czasie. Muzyczność jest tu wypadkową filtrowanych częstotliwości, rytmu oraz ciszy. Zamiana gitary na oscylator i powrót do akustycznej perkusji niewiele jednak powiedzą: podejście do obu instrumentów jest bowiem − jak zwykle − dalekie od konwencji. O ile zmierzanie kompozycji w stronę kontrolowanego hałasu przywodzi na myśl dokonania muzyków z lat dziewięćdziesiątych, o tyle operowanie brzmieniem tworzy klamrę spinającą współczesną elektronikę z krautrockiem. Także w tym sensie słychać w "À temps" grę z czasem - jak zawsze w wypadku Columbus Duo, jest to też działanie niewczesne.

Link do posłuchania:
https://columbusduo.bandcamp.com/
http://www.deadsailor.net/

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
Pieniądze z bramki idą dla zespołów. Osoby poniżej 18 lat wstęp WOLNY po okazaniu legitymacji szkolnej pod opieką osoby dorosłej.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • muzyka alternatywna
  paź 23
  środa, g. 20:00
  Gdańsk, Drizzly Grizzly
  Drab Majesty

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni