Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Young Gods / support: 2Cresky (6 opinii)

23 listopada Klub B90 zaprasza na industrialny, prezentujący awangardowy styl muzyczny występ szwajcarskiej kapeli założonej z inicjatywy Franza Treichlera - YHE YOUNG GODS!

kwi 30

czwartek, godz. 20:00

bilety 30 zł
przedsprzedaż 20 zł
maj 16

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
Franz Treichler, Cesare Pizzi i Bernard Tronti przygotowali materiał bazujący na repertuarze pochodzącym z dwóch pierwszych płyt - "The Young Gods" (1987) i "L'eau rouge" (1989). Mowa o The Young Gods - szwajcarskiej grupie grającej post-industrial. Zespół inspirował takich muzyków, jak: Mike Patton, Sepultura, Edge, Devin Townsend, Ithak, Ecoline Crush i David Bowie - tak na marginesie artysta zapytany o wpływ Nine Inch Nails na jego album "Outside" odpowiedział, że: "tak naprawdę to działało na mnie pewne szwajcarskie trio, które nazywa się Young Gods. W sumie to słyszałem o nich wcześniej, niż o Nine Inch Nails."

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Roli Mosimann z zespołu Swans pracował z grupą jako producent. W 2007 Young Gods dało Take Away Show, podczas którego zaprezentowali akustyczną sesję video. Ich najbardziej znane przeboje to: "Did You Miss Me?", "Envoyé", "Longue Route", "Skinflowers" i "Kissing the Sun".
support:

2CRESKY

Niewiele jest na polskiej scenie muzycznej artystów tak wielowymiarowych i trudnych do zdefiniowania. Kiedy pojawili się na niej po raz pierwszy, przy ich opisie odwoływano się do różnych rodzimych i zagranicznych artystów, zwykle tych największych. Świeżość i nietuzinkowość formacji 2Cresky przyniosły jej uznanie, przyciągnęły uwagę, a sami twórcy pokazali, że o muzyce myślą niekonwencjonalnie i stawiają sobie ambitne cele. Po latach ciszy zespół powrócił w nowym składzie, z elektryzującym wokalem.

2Cresky - to elektronika, ale daleka od industrialnego ciężaru i jednoznacznej klubowości, bo taneczna i zmysłowa, energetyczna i nostalgiczna, nowoczesna i sięgająca po różnorodne wpływy. Głos wokalisty dodaje muzyce zarazem subtelności i zdecydowania. Na koncertach zespół jest wspierany przez Łukasza Lacha, na co dzień wokalistę L.Stadt.
Inspiracją dla powstania 2Cresky są przeżycia i emocje, jakie dostarcza mi życie w dużym mieście, zarówno te dobre, jak i złe - mówi Sławek "Dżabi" Leniart pomysłodawca i główny dowodzący projektem, wcześniej długoletni muzyk Jesus Chrysler Suicide, Agressivy 69, ale również współpracownik Pati Yang, członek grup Made In Poland i Heart & Soul. Drugim dowodzącym 2Creskami jest Bodek Pezda dawny muzyk Agressivy 69, a obecnie grający również w Made In Poland i Heart & Soul.

Dyskografia:
2000 - Major System Error LP
2012 - Savage Kingdom SP
2012- Whoosh! SP
2013 - Happy SP

video:
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com

Data: 23.11.2013
18:00 - otwarcie klubu
19:00 - 2CRESKY
21:00 - THE YOUNG GOD

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    80 zł
  • Przedsprzedaż
    65 zł
Informacja o dostępnych biletach:
Bilety w cenie: przedsprzedaż: 65 zł / w dniu koncertu: 80 zł /
do kupienia: online http://tickets.soundrive.pl/ lub na stronie B90 / http://www.b90.pl/bilety/
oraz w:
Klubie SPATiF (Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 54),
Cafe Absinthe (Gdańsk, ul. Św. Ducha 2 /Teatr Wybrzeże/),
Stacja de Luxe (Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 22),
Śródmieście (Gdynia, ul. Mściwoja 9),
w dniu koncertu bilety dostępne w kasie klubu B90 (ul. Doki 1, GDAŃSK STOCZNIA)

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.