stat
Impreza odwołana

The Steepwater Band

The Steepwater Band przenoszą tradycję rocka lat 60-tych i 70-tych w XXI wiek, dodając mu współczesnej świeżości. Zespół jest wierny swoim korzeniom - amerykańskiemu bluesowi, którego we własnych kompozycjach zgrabnie "tłumaczy" na język nowoczesności. Zespół powstał w Chicago w 1998 roku jako trio. Nazwa pochodzi od statku towarowego zobaczonego przez wokalistę i gitarzystę Jeffa Massey'a w porcie nad jeziorem Michigan.

w każdy wtorek (do 31.12), godz. 20:00

Gdynia,
Wstęp wolny
gru 6

niedziela, godz. 19:00

Online
Wstęp wolny
Stylistycznie można ich określić jako ukłon w stronę bluesa brytyjskiego przepuszczony przez filtr współczesnego rocka. Choć Jeff Massey, Tod Bowers i Joe Winters zaczynali jako dość ortodoksyjne trio bluesowe koncentrujące się na interpretowaniu bluesowych standardów, poprzez lata nie oparli się wpływom psychodelii, americany, jazzu, czy rocka. Z czasem przekształcili się w kwartet (w 2012 roku do pozostałej trójki dołączył gitarzysta Eric Saylors). Obecnie repertuar zespołu składa się głównie z utworów autorskich. W 2000 roku po raz pierwszy wystąpili na Chicago Blues Festival. Rok później wydali pierwszy długogrający album zatytułowany "Brother to the Snake". Obecnie mają na koncie kilkanaście wydawnictw audio i video, a właśnie promują szósty studyjny album zatytułowany "Shake Your Faith". Ich utwory zostały wykorzystane w wielu programach telewizyjnych oraz filmach. Koncertują w całych Stanach i Europie, dzieląc sceny m.in. z Gov't Mule oraz Lynyrd Skynyrd. Skład: Jeff Massey - gitara i wokal Eric Saylors - gitara Joe Bishop - bas Joe Winters - perkusja

blues - koncerty w Trójmieście

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.