stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Man I Love (1 opinia)

Na drugie "Niedzielne spotkania z muzyką 13:13" w tym sezonie Baltic String Quartet proponuje koncert kwartetu smyczkowego wraz z wokalistką Karoliną Gorgol -Zaborniak pt. "The Man I Love".

kwi'22 10

niedziela, godz. 19:00

bilety 99 - 149 zł
Kup bilet
"The Man I Love" to koncert w którym Karolina Gorgol-Zaborniak śpiewa z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego słynne piosenki - standardy jazzowe. Piosenki te były ongiś wykonywane przez znanych i lubianych wokalistów jak Nat King Cole, F. Sinatrę, E. Presleya czy L.Armstronga, najczęściej o miłości z dedykacją dla kobiet. W projekcie "The Man I Love" przewrotnie kobieta śpiewa do mężczyzny. A śpiewa takie przeboje jak:
When I Falling Love, The Shadow of Your Smile, Tea for Two, Misty, Can't Help Falling in Love, Over The Rainbow, Fly Me To The Moon, Moon River, What a Wonderful World.
Aranżacja tych piosenek na kwartet smyczkowy i głos dodaje utworom nowego wybrzmienia i kameralnego charakteru. To niezwykle intymny i osobisty projekt Karoliny Gorgol- Zaborniak.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert ubarwią też kolędy polskie.

Karolina Gorgol-Zaborniak
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku- klasa prof. Ryszarda Minkiewicza, a także Studiów Podyplomowych w Trinity College of Music-klasa prof. Hazel Wood oraz prof.Alison Wells. Uczestniczka wielu Wokalych Kursów Mistrzowskich znanych pedagogów: F.Barbieri, H.Lazarska, A.Pierce, I.Kremling, Ch.Elsner. Stypendystka Letniej Akademii Sztuki-Villa Decius/ British Polish Chamber of Commers (2002), Dartington Summer School (2003), Trinity College Scholarship Award (2004-2006), TCM Leche Award (2006-2007). Laureatka Nagrody Głównej Piosenki Towarzyskiej w Gdyni (1995), drugiego Miejsca w TCM Soloist Competition w Londynie (2005), półfinału Handel Competition w Londynie (2007) oraz nominacji do Złotego Medalu Szkoły TCM w Londynie (2007). Od roku 2005 Karolina nawiązała kilkuletnią współpracę z London Opera Players debiutując w Weselu Figara Mozart'a , a w 2007 z Mean Time Opera, gdzie wcieliła się w rolę Frasquity w Carmen. W 2004 roku została zaproszona do wykonania solowej kantaty 'Tra le Fiamme" G. F. Handel'a na Greenwich Festival of Early Music, która rok później również zadebiutowała na Handel Festival w Londynie. Uczestniczyła w takich wydarzeniach jak: Aix-en Provence Festival (2003), St.Martins-in-the-Fields Recital Series (2005), Schumman Festival (2006), Sundown Recital Series (2007). W październiku 2008 Karolina zaśpiewała partie Zuzi w premierowym wykonaniu opery 'Verbum Nobile' S. Moniuszki pod patronatem Ambasady Polskiej w Wielkiej Brytanii. Od stycznia 2009 jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie występuje w roli Adeli (Zemsta Nietoperza), Krysi (Ptasznik z Tyrolu) Frascity (Carmen) oraz Królowej Nocy (Czarodziejski Flet). Jest odtwórczynią głównych ról m.in. Blondy, Olimpii, Noriny. W swoim dorobku ma również eksperymenty wokalne,gdzie chętnie miesza muzykę klasyczną z jazzem, a efektem tego był projekt Fundacji Młode Miasto z Trans City Orchestra uwieńczony koncertem w Kilonii w 2002 roku, a także długoletnia współpraca ze studiem nagraniowym w Gdańsku i w Londynie. W maju 2009 zaśpiewała solowa partie z filmu Pachnidło na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie., a w lipcu 2009 solowa partie z filmu Alien 3 na Festiwalu Muzyki Filmowej Fimucite na Teneryfie.


Bilety są dostępne na stronie kwartetu:
www.baltickwartet.pl

oraz na godzinę przed występem
Baltic String Quartet
Baltic String Quartet

Opinie (1)

 • bilety wyprzedane!!

  Z przykrością informujemy, że bilety na koncert zostały już wyprzedane.
  Zapraszamy na powtórkę w styczniu i na Walentynki. Dokładne informacje zostaną podane na stronie już w krótce.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • muzyka poważna , warsztaty
  paź 24
  niedziela, g. 11:00, 12:30
  Gdańsk, Opera Bałtycka
  Opera na start