stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Doors Night & Flower Power (1 opinia)

20 maja odszedł od nas w wieku 74 lat RAY MANZAREK, a 3 lipca mija 42 rocznica śmierci Jima Morrisona. To 2 wielkie postacie muzyczne, a przede wszystkim założyciele i współtwórcy grupy THE DOORS. Smutna, ale dobra to okazja, aby zorganizować i zaprosić Was na imprezę poświęconą tej kultowej kapeli.

10 lat Rock Night

paź 19

sobota, godz. 21:00 - 04:00

Gdańsk,
bilety 10 zł

Angels Night Out

lis 16

sobota, godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
THE DOORS, to nie tylko zespół, znany z największych przebojów: Light My Fire, Break on Through i Alabama Song... To 4 osobowości muzyczne:

Ray Manzarek - klawisze
Jim Morrison - wokal
Robby Krieger - gitara
John Densmore - perkusja
Taki a nie inny skład i to, co wspólnie stworzyli, sprawiło, że stali się jednym z najbardziej znanych i kultowych zespołów w historii Rocka. Wypracowali swój muzyczny styl. Ich muzyka, to fuzja wydawałoby się wcześniej niemożliwa: rocka, bluesa, i jazzu. Nikt wcześniej i póżniej tak nie grał...

Ray Manzarek
Raymond Daniel Manczarek, Jr. (12.02.1939 - 20 maja 2013)
Amerykański muzyk polskiego pochodzenia (rodzice Helena i Raymond Manczarek, to emigranci z Polski), klawiszowiec, producent płytowy, reżyser, pisarz...

James "Jim" Douglas Morrison (08.12.1943 - 03.07.1971)
Poeta, wokalista. Jedna z najbardziej wpływowych figur muzyki rockowej i współczesnej kultury. Sam jednak zawsze powtarzał, że uważa siebie bardziej za poetę niż muzyka. Jego styl życia stał się modelowy dla obyczajowych rebeliantów swoich czasów. Jako poeta kultywował tendencje romantyczne i surrealistyczne; zaliczany do grona tzw. poetów wyklętych.

Latem 1965 na plaży w Los Angeles spotkali się dwaj studenci, Ray i Jim. Po krótkiej rozmowie postanowili założyć zespół. Dołączyli do nich Robby i John. W ten sposób powstał zespół The Doors.

Nazwę zespołu wymyślił Jim, a zaczerpnął ją z tytułu książki Aldousa Huxleya "The Doors of perception" (Drzwi percepcji), zainspirowanego z kolei słowami Williama Blake'a: "Gdyby bramy percepcji zostały otwarte, wszystko ujawniłoby się człowiekowi takim, jakim jest - nieskończonym".

Historia The Doors jest krótka (1965-1972), ale bardzo intensywna i burzliwa. Nagrali w pełnym składzie 6 płyt, a po śmierci Jima 3 w tym "American Prayer" (1978) - zapis wierszy Jima pod podkład muzyczny reszty grupy.

Na Buffetowym ekranie pojawią się Doors'owe wizualizacje, filmy, koncerty, plakaty, zdjęcia...
Odpalimy wehikuł czasu i przeniesiemy się z Jimem, Rayem, Robbym i Johnem w czasy "Flower Power", więc nie zabraknie też artystów z tamtego okresu :)

Dzwony na nogi i kwiaty we włosy
Stroje z okresu Flower Power bardzo mile widziane i prawie obowiązkowe
PEACE & LOVE

Imprezę poprowadzi nieślubne dziecko Janis Joplin i Jima Morrisona: Jaca

Wstęp: +18
Wjazd: 5zł

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • clubbing / dyskoteka , karaoke
  paź 17
  czwartek, g. 21:00
  Gdańsk, Miasto Aniołów
  Karaoke&Dance z Doriss
 • clubbing / dyskoteka
  paź 17
  czwartek, g. 22:00
  Gdańsk, Cafe Absinthe
  Rabit

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni