stat
Impreza już się odbyła

The Cassino

Zapraszamy na jedyny, wiosenny koncert The Cassino!

cze 30

środa, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lut'22 24

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 130 zł
przedsprzedaż 110 zł
Kup bilet
Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Swoje pierwsze kroki stawiali w starym wojskowym kasynie, od którego (jak nietrudno się domyślić) wzięli swoją nazwę. Wtedy jeszcze jako duet, Piotr Dawidek (perkusja) i Hubert Wiśniewski (gitara) stworzyli swój pierwszy materiał koncertowy. Dopiero po 3 latach ich muzyka ujrzała światło dzienne, dzięki czemu zespół wygrał kilka lokalnych festiwali dla młodych twórców. Również w 2016 wzięli udział w 11 edycji popularnego programu Must Be The Music, po którym zebrali bardzo dobre recenzje. W 2017 wraz z basistą Jackiem Łączyńskim wydali debiutancką EP "The Cassino" w całości po angielsku. Kilka miesięcy później jego miejsce zajął jednak Michał Badecki, którego obecność ostatecznie zamknęła skład zespołu. EP-ka "Zima", której premiera miała miejsce na zeszłorocznym Spring Breaku-u, jest ich pierwszym podejściem do twórczości w ojczystym języku.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Z ważniejszych wydarzeń w dotychczasowej karierze The Cassino warto odnotować, występ w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu "Start NaGranie". Po zwycięstwie w koncercie półfinałowym zespół został zaproszony przez Tomasza Żądę do audycji "Trójka żąda debiutów". Trio wystąpiło również na dwóch koncertach Męskiego Grania 2019.

Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się tu bluesem i funkiem, i choć słychać wyraźne inspiracje zespołami wyspiarskiego indie rocka, The Cassino zachowuje swój indywidualny charakter - stawiając na emocje i szczerości, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta Wiśniewskiego.

The Cassino - Nie w tym Mieście
https://www.youtube.com/watch?v=Bv2YzZVYq2g

The Cassino - Zima
https://www.youtube.com/watch?v=rwMlnkS5laI

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.