• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

The Analogs, Anti Dread, Road Trip's Over

sie 19

piątek, godz. 21:00

Wstęp wolny
wrz 16

piątek, godz. 20:00

bilety 55 zł
przedsprzedaż 45 zł
Wiosną 1995 roku trzej członkowie legendarnej dla polskiej sceny ska, grupy DR.CYCOS po raz pierwszy zeszli do, znajdującej się w piwnicy klubu "Bronx", sali prób i rozpoczęli pracę nad piosenkami, które w założeniu miały być tradycyjnym punk rockiem.

koncerty w Trójmieście


Po przygotowaniu muzyki do kilku piosenek rozpoczęły się poszukiwania wokalisty. Pierwszym kandydatem był przyjaciel od awantur i kieliszka, słynny Iwan (Tomek Iwanow). Okazało się jednak, że chory system edukacyjny doprowadził go do takiej niechęci do nauki, że nie był w stanie zapamiętać więcej niż dwie linijki tekstu. Kilka lat później Iwan zginął w wypadku w Londynie... Kolejnym kandydatem był Dominik "Harcerz" Pyrzyna, w tamtych czasach ortodoksyjny punk, który doskonale wcielił się w rolę wokalisty. Po miesiącach prób (początek 1996 roku) zespół był gotowy do nagrania swojego debiutanckiego albumu. Wejście do studia Kakadu - powiększonego na potrzeby sesji o sekretariat znajdującej się po sąsiedzku lokalnej rozgłośni radiowej - zbiegło się z rozmowami z wytwórnią ROCK'N'ROLLER, a właściwie z jej filarem, wieloletnim przyjacielem Piguły, Zdzisławem "Dzidkiem" Jodko, który w ciemno zgodził się wydać materiał nieznanej wówczas nikomu grupy, która tyle co zdążyła nazwać się THE ANALOGS.

Zespół znalazł wsparcie w piśmie GARAŻ, które właśnie wtedy, po wielu latach przerwy, wznowiło ukazywanie się, a którego wydawcą był i jest do dziś Dzidek (stający się w tamtych czasach niezależnym bonzem w dziedzinie streetpunk i ska). W 1997 roku trzy utwory THE ANALOGS (zespół na okładce występuje pod błędną nazwą ANALOGICS) ukazały się na składance "OI! IT'S A WORLD INVASION 3" wydanej przez BRONCO BULLFROG RECORDS i STEP-1. Dzidek, zaskoczony i zadowolony z sukcesu jaki odniosła pierwsza płyta THE ANALOGS, nakłonił w 1998 roku zespół do nagrania drugiego albumu, choć ANALOGS w tamtym czasie nie byli w najlepszej kondycji. Oreł zaczął interesować się innym rodzajem muzyki (dzisiaj jest znanym w Polsce muzykiem drum'n'bass'owym), co w znacznym stopniu hamowało robienie nowych piosenek. Materiał z trudem nagrano w tym samym co poprzednio - choć o unowocześnionej nazwie - Kakadoo Studio. Realizatorem był znów Burek, a producentem Dzidek. Większość tekstów napisał przebywający w odosobnieniu Piguła. Choć nowy materiał był dosyć krótki, brzmienie słabe, a duża część płyty to jeszcze raz nagrane utwory z pierwszego albumu, cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, ponieważ był to pierwszy tytuł THE ANALOGS dostępny na CD.

W 1999 roku Piguła pojawiał się coraz częściej na przepustkach i na początku roku nagrana została krótka sesja w Kakadoo Studio. Piguła wraca na bas, Ziemek znów za perkusją i nowi członkowie: Grzegorz "Heniek" Król - gitara, Dariusz "Kwadrat" Stefański - gitara oraz nowy wokalista Dariusz "Smalec" Tkaczyk. Jest to skład w jakim została nagrana sesja i jaki dotrwał do 2000 roku nagrywając trzecią płytę "HLASKOVER ROCK". Wcześniej (wiosna-jesień 2000) zespół zagrał serię koncertów na terenie całej Polski, na których został gorąco przyjęty przez publiczność. "HLASKOVER ROCK" to album, który pokazał, że grupa jest znów w dobrej formie. Poza znanym już hitem "Era Techno" znajduje się na nim bardzo lubiany przez publiczność "Max Schmeling" i otwierająca płytę piosenka poświęcona nieżyjącemu Iwanowi.

Jesienią 2001 w ręce fanów trafił CD "Blask Szminki", będąc drugą pozycją w katalogu nowej firmy JIMMY JAZZ RECORDS, założonej przez Dzidka. Poza premierowymi utworami zarejestrowanymi podczas sesji w Pile, takimi jak "Naiwne Dzieciaki", "Sny O Potędze", "Blask Szminki" i "Hipisi W Martensach" oraz dwoma pochodzącymi z tej samej sesji coverami: 4SKINS "Inne Prawo" i COCK SPARRER "Gdzie Oni Są?", zawierał całą sesję, jaką zespół nagrał w 1999 roku i trzy utwory koncertowe nagrane na Punkowej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w styczniu 2001. W tym czasie band po raz pierwszy miał okazję odwiedzić Czechy, grając koncert w Pradze.

Kolejna sesja w Studio (tym razem Elvis Van Tomato w Szczecinie) zaowocowała nową płytą pt. "TRUCIZNA", której premiera miała miejsce podczas trasy po Polsce jesienią 2002 razem z LOS FASTIDIOS. Wspólne koncerty obu grup zapełniły sale klubowe, a płyta zebrała dobre recenzje. Tytułowy utwór "Trucizna", czy "Gdzie się najebać" to prawdziwe uliczne hity. Nie zabrakło tradycyjnie coverów. Tym razem padło na "Wspaniały Świat" - 4 SKINS, "Nie Namawiaj Nas" - COCK SPARRER i "Teraz Chciałbym Wąchać Klej" - RAMONES.

W 2004 roku The Analogs ukończyli pracę nad kolejną płytą, zatytułowaną "Kroniki Policyjne", która ukazała się pod szyldem Jimmy Jazz Records wiosną 2004 roku i dowiodła, że Harcerz był mimo upływu lat w dobrej formie (przynajmniej wokalnej).

10 Lecie zespołu odbyło się w ostatni weekend kwietnia 2005 i trwało dwa dni, podczas których wystąpili: SCHIZMA, VESPA, AEFDE, KOMETY, PDS, WSC, ZBEER, WŚCIEKŁY PIES, ANTI DREAD i kilka innych kapel. Nie zabrakło oczywiście występu jubilatów... Podczas tej imprezy premierę miał winylowy album Analogs, zatytułowany "Najlepsze z Najgorszych", na którym znalazły się wszystkie największe przeboje grupy, nagrane podczas specjalnej sesji z udziałem gości.

Latem 2005 roku zespół wystąpił na dwóch dużych festiwalach, jednym w Niemczech (Glaubitz - "Back To Future" ), drugim w Czechach (Svojsice - "Antifest), gdzie zaprezentował się na scenie u boku takich gwiazd jak ANGELIC UPSTARTS, KIDS, VIBRATORS, PETER & THE TEST TUBE BABIES, DEADLINE, D.A.G., GUITAR GANGSTERS i wielu innych...

22 sierpnia miała miejsce premiera kolejnej płyty związanej z obchodami 10-lecia istnienia zespołu. Tym razem był to album "Talent Zero" , zawierający covery piosenek z repertuaru klasyków brudnego rock'n'rolla, z polskimi tłumaczeniami tekstów.

Do końca wakacji 2006 roku trwały prace nad nowym albumem, którego premiera miała miejsce 20 października. Płyta otrzymała tytuł "Poza Prawem" i jak zwykle w przypadku wydawnictw zespołu ANALOGS, otrzymała skrajnie różne recenzje. Nowością było to, że recenzje znaleźć można było również w takich pismach jak Gazeta Wyborcza, Dziennik, Ślizg a nawet CKM, gdzie została doskonale wpasowana pomiędzy zdjęcia gołych dziewczyn...

W połowie marca 2008 zespół wchodzi do studio, aby nagrać dziesiąty album...

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.