stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teufelsberg na żywo do filmu Stalker

W niedzielę 21 lipca odbędzie się pierwszy koncert w Kino Kameralne Cafe do fragmentów filmu "Stalker" w reżyserii Andrieja Tarkowskiego.

gatunek: Sci-Fi / Dramat obyczajowy
produkcja: ZSRR
rok produkcji: 1979

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Stalker - tytułowy bohater filmu Andrieja Tarkowskiego - to jurodiwyj, zakorzeniona w kulturze rosyjskiej postać "szaleńca chrystusowego", który wybiera specyficzną drogę do świętości ujawniając wady i grzechy ludzi bez względu na obowiązujące normy i czekające go upokorzenia. Film rozpoczyna scena, w której bohater, trudniący się w przeprowadzaniu ludzi przez zamkniętą, ogrodzoną strefę, w której zgodnie z legendami panują nadprzyrodzone moce, wymyka się z domu, aby zabrać Pisarza oraz Profesora w podróż do tajemniczej komnaty, która podobno spełnia marzenia. Jak się później okazuje, jest to podróż inicjacyjna.
Scenariusz filmu powstał w współpracy z Arkadijem i Borisem Strugackimi na podstawie ich książki "Piknik na skraju drogi".

Zapraszamy w tę podróż z muzyką na żywo, a zagra do niej Teufelsberg.

teufelsberg (pl) Projekt muzyczny Olgi Anny Markowskiej i Wojciecha Wilka. Brzmienie duetu opiera się na połączeniu melodii wykonywanych na cytrze z dronowymi frazami tworzonymi na analogowym syntezatorze organizmicznym LYRA-8. Rozległe pejzaże dźwiękowe bazujące na nostalgicznych harmoniach, wspomnienia z miejsc których istnienia nikt nie jest pewien.

teufelsberg (eng) Music project created by Olga Anna Markowska and Wojciech Wilk. The sound created by the duo comes from harmonies of an antic zither accompanied by the drone phrases made with the analog synthesiser LYRA-8. The extensive sound landscapes evolved from nostalgic harmonies, memories of places, the existence of which are vague and uncertain.

https://soundcloud.com/teufelsband
https://www.youtube.com/channel/UC9yljNzoPhEjOIZF1x5bYXA

Bilety w cenie 15 zł dostępne w Kino Kameralne Cafe. 
Ilość miejsc ograniczona.
Wsparcie: Kolonia Artystów, OSA Festival.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.