stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tęskno

Zespół Tęskno wraca na trasę z serią wiosennych koncertów! Duet ma za sobą bardzo udany rok, na który złożyły się zebranie poprzez crowdfunding pieniędzy na nagranie debiutanckiej płyty, wydanie jej nakładem PIAS Poland, zaproszenia na festiwale takie jak Open'er Gdynia, Transatlantyk Łódź, Spring Break Poznań, wyprzedane koncerty klubowe oraz odebranie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

lip 2

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Premiera debiutanckiego albumu Tęskno pt. "Mi" miała miejsce 9 listopada i wylądowała na większości zestawień rocznych najlepszych płyt.
Album zespołu został nominowany do Fryderyka w kategorii "Fonograficzny Debiut Roku". Rozdanie Fryderyków 2019 już 9 marca!

"Polska Płyta Roku" INTERIA MUZYKA

"Takiego debiutu w Polsce nie było już dawno" ELLE

"Jest w tej muzyce próba werbalizacji tęsknoty, skandynawska szlachetność, jakby szklana transparentność i nadzwyczajna terapeutyczna wartość." VOGUE

"Tęskno to jedno z największych objawień na współczesnej polskiej scenie." GAZETA WYBORCZA

"Cały zestaw utworów został świetnie rozpisany na głosy, fortepian i kwintet smyczkowy." POLITYKA

"Olśniewająca debiutancka płyta. (...) Ekscytujący poemat kobiecej wrażliwości." KAPITUŁA NAGRODY IM. GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO

Fot. Karolina Konieczna

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.