• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Terenówki przyrodnicze: owady

Ruszaj w teren na zielono! Hevelianum uruchamia nowy cykl spacerów - Terenówki przyrodnicze - w których przewodnikami są specjaliści od fauny i flory. Pierwszy spacer, o owadach żyjących na Górze Gradowej, 17 lipca o godz. 10:00. Poprowadzi go entomolożka, dr Paulina Kozina. Bohaterami kolejnych terenówek będą ptaki, rośliny i nietoperze.

Na trasie spaceru zostaną zidentyfikowane napotkane owady, będzie się można dowiedzieć, jak żyją, czy są pożyteczne czy może w jakiś sposób szkodliwe, jakie jest ich znaczenie dla środowiska i jak możemy im pomagać.

Spacer potrwa około dwóch godzin, więc mogą wziąć w nim udział osoby, którym trasa nie przysporzy trudności (dzieci powyżej 9 lat i wyłącznie pod opieką dorosłych). Warto ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych. Mile widziane będą siatki na owady oraz pojemniki z wentylacją (np. słoiki z dziurkami w pokrywce).

Dr Paulina Kozina jest entomolożką i parazytolożką na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Na co dzień zajmuje się owadami pasożytniczymi, jakimi są wszy. Bada ich występowanie, budowę czy związki z żywicielami. Publikuje prace z tego zakresu, bierze udział w konferencjach. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów. W wolnych chwilach prowadzi blog panientomolog.wordpress.com, gdzie stara się popularyzować wiedzę dotyczącą bezkręgowców, a w szczególności owadów. Prowadzi wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe. Okazjonalnie zajmuje się także hodowlą owadów, tropikalnych oraz krajowych.

Bilety (25 zł/os.): bilety.hevelianum.pl

Kolejne spacery po Górze Gradowej z cyklu Terenówki przyrodnicze będą poświęcone:
- ptakom (24 lipca, godz. 10:00 ornitolog, Marcin Węsiora z CIEE),
- roślinom (7 sierpnia, godz. 10:00 botanik, dr hab. Piotr Rutkowski  z UG),
- nietoperzom (28 sierpnia, godz. 19:30 chiropterolog, Martyna Jankowska-Jarek z Pomorskich Nietoperzy).

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.