stat
Impreza już się odbyła

Teatr przy francuskim stole

Zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę naszego "Teatru przy... stole". Tym razem zapraszamy Was na wieczór pełen nostalgii, zadumy, może wzruszeń... Chcielibyśmy zabrać Was w podróż do Francji i troszkę cofnąć się w czasie. Mamy nadzieję, że sztuka, którą Wam przedstawimy wprowadzi Was w ten nostalgiczny klimat.

22 - 29 sierpnia 2020

bilety 15 - 50 zł
ulgowy 10 - 35 zł
Kup bilet
wrz 25-27

piątek - niedziela

Gdynia,
Wstęp wolny
Oporna (L'opposante)

Lydie Parisse

w przełożeniu Tomasza Swobody

Jest to historia starej kobiety z Bretanii, która w trakcie wojny zakochała się w Niemcu, a po wojnie została zmuszona do niekontrowersyjnego małżeństwa z rozsądku i bez miłości. To podróż wbrew logice czasu: bohaterka, już po własnym pogrzebie, wspomina kolejne wydarzenia z przeszłości odsłaniając własną samotność i tajemnicę, którą przez dekady udało się jej zachować. Nikt nie wiedział, że jej uczucie trwa, że na dnie szuflady - jakby chodziło o cenne relikwie - złożone jest kilka pamiątek pieczołowicie ocalałych z procesu wymazywania wszystkiego. Zdradziła, i to podwójnie, najpierw ojczyznę, później własną rodzinę, a przecież działo się to jakby bez jej przyzwolenia: pod wpływem uczuć, pod presją emocji, z którymi nie radzi sobie codzienność.

Udało nam się zaprosić Autorkę tekstu, a także Tłumacza tejże sztuki. Liczymy, że uda nam się zaprosić również Was i mamy nadzieję, że po odczynianiu sztuki podzielicie się swoimi wrażeniami i przemyśleniami...

Oczywiście po strawie duchowej zaprosimy na pyszności kuchni francuskiej.

Czytanie rozpoczniemy:
KWADRANS PRZED OSIEMNASTĄ, ale zapraszamy już od 17.00, bo dla pierwszych gości planujemy niespodziankę!

30 października 2019
KWADRANS PRZED OSIEMNASTĄ


Do nabycia w klubie:
Mechaniczna Pomarańcza
Ul. Do Studzienki 61
https://facebook.com/klubmechaniczna/

Wszelkie informacje dostępne pod nr tel: 502 465 702
 

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij