stat
Impreza już się odbyła

Teatr przy Stole

W poniedziałek 14 września zapraszamy do Teatru przy Stole na czytanie sztuki z antologii Prawda i miłość. Czeskie sztuki współczesnej wydanej przez Agencję Dramatu i Teatru ADIT.

lis 30

poniedziałek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
Aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Justyna Bartoszewicz, Marzena Nieczuja Urbańska, Krzysztof Gordon i Piotr Łukawski wcielą się w bohaterów dramatu Petra Kolečko Poker Face. Autorką przekładu jest Krystyna Krauze. Jak pisze Elżbieta Zimna, autorka wstępu do antologii Bohaterowie tego dramatu są jak żywe przykłady ludzi z filozofii Václava Havla, którzy wybrali życie w kłamstwie i drogę moralnego unicestwienia. Każdy, kto zgorzkniał, stracił iluzje, wybrał drogę myślenia tylko o sobie i swoim zysku, traci własne człowieczeństwo. () Václav Havel przestrzegał, że pierwsze, choćby niewielkie, kłamstwo w interesie prawdy, pierwsza, choćby niewielka, niesprawiedliwość w imieniu sprawiedliwego celu, pierwszy niemoralny czyn pod płaszczykiem moralności i pierwsze niepoddane refleksji zejście z właściwej drogi oznaczają pewny początek końca."

Opiekę reżyserską nad spektaklem sprawuje Krzysztof Gordon, a prelekcję wstępną przygotuje prof. Małgorzata Jarmułowicz.

Zapraszamy

Informacja o biletach

Obowiązuje limit miejsc. wejściówki do pobrania w biurze TPS lub kawiarni Wolny Stolik na tydzień przed spektaklem.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • czytanie performatywne
    lis 30
    poniedziałek, g. 19:00
    Gdańsk, Klub ŻAK
    PC Drama