stat
Impreza już się odbyła

Teatr przy Stole | Anatolij Krym Dom do rozbiórki

cze 1-5

poniedziałek - piątek, godz. 20:00

Gdynia, online
Wstęp wolny
Teatralny rok 2020 w Dworku Sierakowskich otworzymy komedią ukraińskiego dramatopisarza Anatolija Kryma "Dom do rozbiórki". Tekst o przewrotnej miłości w jesieni życia, w przekładzie Walentyny Mikołajczyk-Trzcińskiej, przeczytają: Elżbieta Goetel-Dąbkowska i Krzysztof Gordon. Prelekcję poprzedzającą spektakl przygotuje i wygłosi prof. Małgorzata Jarmułowicz z UG, opiekun artystyczny projektu Teatr przy Stole. Opiekę reżyserską będzie sprawował Krzysztof Gordon.

Dom do rozbiórki
Spotkanie dwojga samotnych, starszych ludzi. On − lubiący "chlapnąć" były kolejarz, który ocenia kobiety pod kątem ich przydatności głównie w kuchni. Ona − była nauczycielka, kulturalna, ale też bardziej konkretna od niejednego mężczyzny. On myśli, że Sofija jest zaproszoną przez syna kandydatką do powtórnego ożenku. Sofija zaś − że została dokwaterowana do kawalerki w chruszczowce przeznaczonej do wyburzenia po to, by w ramach rekompensaty państwo przyznało jej nowe, osobne mieszkanie. W toku akcji okazuje się, że seniorzy padli ofiarą szwindlu uknutego przez ich własne, dorosłe już dzieci. Kolejne bruderszafty rozwiązują języki. Bohaterzy zrzucają maski, zaczynają się coraz lepiej dogadywać - początkowe pyskówki niepostrzeżenie przeradzają się w zaczepny flirt. Sofija i Stiepan niezdarnie bronią się przed uczuciem...
Krym bawi się metaforyką zaczerpniętą z kolejnictwa, by z czułością opowiedzieć o uczuciu rodzącym się w późnym wieku − na przekór światu rządzonemu przez młodych i prężnych.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij