• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Targi Trako

Ponad 600 wystawców z 20 państw, 20 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 800 metrów torów do ekspozycji taboru, innowacyjne rozwiązania, nowe technologie, ponad 30 debat, seminariów, konferencji, pokazów i prezentacji, prestiżowe konkursy i co najmniej jedna oczekiwana premiera. 11 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2015 biją rekordy!

We wtorek 22 września w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO ruszają 11. Targi Kolejowe TRAKO 2015. To największe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego zostało objęte honorowym patronatem Marii Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju. Targi potrwają do 25 września.

W TRAKO udział weźmie 600 wystawców - o ponad 100 więcej niż w poprzedniej edycji, w tym najważniejsi uczestnicy krajowego rynku kolejowego - spółki Grupy PKP, firmy o zasięgu międzynarodowym, jak Bombardier czy Vossloh, a także czołówka największych polskich firm z branży kolejowej i tramwajowej, w tym prywatni i samorządowi przewoźnicy oraz dostawcy technologii dla kolei i taboru. Największy wzrost liczby wystawców zarejestrowano wśród firm zagranicznych, a jedną z najliczniejszych grup stanowić będą wystawcy czescy. O randze targów świadczy też obecność pawilonów narodowych Austrii i Wielkiej Brytanii oraz Landu Saksonii. Cel jest jeden: prezentacja najnowszych rozwiązań i technologii w zakresie pojazdów szynowych, trakcji sieciowych, wykonywania prac budowlanych, wyposażenia pojazdów, bezpieczeństwa pasażerów i technologii zarządzania transportem.

- To niezwykle prestiżowe w branży transportowej i cieszące się dużą renomą wydarzenie w skali Europy. Obecna edycja targów jest najbardziej okazałą w dotychczasowej historii, co dobitnie potwierdza rozwojowy trend tej imprezy - mówi Andrzej Kasprzak, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich, które wraz z Grupą Polskie Koleje Państwowe są organizatorem targów.

Od Carla Weyera do Darta
Na torach wystawienniczych (ul. Żaglowa) zwiedzający będą mogli obejrzeć ekspozycję nowoczesnego taboru tramwajowego, m. in. pojazdy szynowe wyprodukowane przez Solaris Bus&Coach, PESĘ oraz maszyny i urządzenia budowlane. Gratką dla zwiedzających będzie z pewnością replika, odnalezionego kilka lat temu w poznańskim Fabianowie, wagonu Carl Weyer z 1905 roku.

Równie imponująco zapowiada się ekspozycja taboru kolejowego na torach przy peronie Gdańsk Stadion Expo. Tu eksponaty zaprezentują najwięksi w Polsce i Europie producenci taboru: NEWAG S.A., PESA S.A., SIEMENS S.A. czy STADLER RAIL GROUP.

Swoją premierę na targach będzie miał Dart - najnowszy i najdłuższy polski elektryczny zespół trakcyjny, przeznaczony do ruchu dalekobieżnego, zaprojektowany przez bydgoską PESĘ dla PKP Intercity. PESA zaprezentuje również wagon typu push-pull, a Przewozy Regionalne Sp. z o. o. zmodernizowany EZT. Innowacyjny system logistyki rozjazdowej - platformę do transportu i rozładunku rozjazdów kolejowych zademonstrują natomiast Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe "Bieżanów".

Co w programie?
W programie wydarzeń towarzyszących ekspozycji znajdą się debaty, liczne konferencje, seminaria, pokazy i prezentacje firm.  Już w przeddzień targów odbędzie się konferencja IGKM "Kompatybilność elektromagnetyczna w systemach komunikacji tramwajowej", skierowana do specjalistów branży tramwajowej, działających w Komisjach Branżowych IGKM. Również w dzień poprzedzający targi odbędzie się seminarium "Uwarunkowania dopuszczania do eksploatacji taboru kolejowego modernizowanego i nowego", zorganizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego (SIRTS) oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Mocnym punktem TRAKO jest zaplanowana w dniu otwarcia targów, zorganizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Grupę PKP debata "Szanse i zagrożenia w perspektywie budżetowej 2014-2020", poświęcona aktualnie obowiązującym kierunkom i priorytetom w kontekście otwarcia nowej perspektywy budżetowej obejmującej lata 2014-2020. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z Organizacją Współpracy Kolei (OSŻD) będzie też gospodarzem VIII Międzynarodowej Konferencji OSŻD "Praktyka Przekraczania Granic Transportem Kolejowym".

Przygotowując program TRAKO 2015, organizatorzy starali się zwrócić uwagę na inicjatywy istotne dla środowiska, będące wynikiem toczących się dyskusji i stanowiące odpowiedź na potrzeby rynku. Takim przedsięwzięciem jest debata "Arbitraż w transporcie kolejowym", poświęcona nowym rozwiązaniom dotyczącym szybkiego rozstrzygania sporów prawnych w zakresie transportu, przygotowana przez SIRTS. Interesująco zapowiada się konferencja dotycząca bezpieczeństwa w transporcie szynowym, której organizatorem jest Urząd Transportu Kolejowego.
W ramach targów odbędzie się także premiera wydania książek: "Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym, przegląd funkcji i rozwiązań technicznych - od idei do wdrożeń i eksploatacji" oraz "Interoperacyjność kolei z podsystemami: infrastruktura, sterowanie, energia, tabor", przygotowanych przez KOW Sp. z o.o.

Bez samochodu
Czy życie w mieście bez samochodu jest możliwe i przyjemne? Jak przekonać Europejczyków do alternatywnych środków transportu? Te pytania postawione zostaną podczas debaty na temat przyszłości komunikacji miejskiej, przygotowanej przez organizatorów wspólnie z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej. W ten sposób TRAKO po raz pierwszy włączy się do kampanii "Europejski Dzień bez Samochodu", której celem jest upowszechnianie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu oraz promocja transportu publicznego.

Kolej w miniaturze
To robi wrażenie! Gigantyczne, ale dopracowane w najmniejszych szczegółach makiety, dioramy i modele - mowa o wystawie "Świata Małej Kolei", której współorganizatorem jest Polski Związek Modelarzy Kolejowych i Miłośników Kolei. Szczególnym zainteresowaniem publiczności cieszą się makiety ruchome, ale atrakcją będzie też możliwość spotkania z ich autorami. 

Dla najlepszych nagrody
Najlepsze prezentowane na targach produkty i technologie zostaną nagrodzone w ramach prestiżowych konkursów:
PO RAZ PIERWSZY! - Konkurs o nagrodę specjalną im. inż. Józefa Nowkuńskiego (budowniczego magistrali węglowej Śląsk-Gdynia) dla ukończonych inwestycji liniowych i kubaturowych, a także projektów nowych inwestycji infrastrukturalnych szynowych zrealizowanych na terenie Polski oraz taboru szynowego, posiadającego dopuszczenie przynajmniej w jednym kraju UE i prezentowanego na TRAKO 2015. Rada Programowa TRAKO pragnie tą nagrodą uhonorować firmy o wybitnych osiągnięciach w tej branży
Konkurs o nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego dla wyrobów i innowacji technicznych stosowanych w kolejnictwie i prezentowanych na targach
Konkurs o Nagrodę im. prof. Czesława Jaworskiego za wybitne osiągnięcia w stosowaniu nowych technologii i urządzeń trakcji elektrycznej, którego organizatorem Konkursu jest Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Konkurs o Medal Prezesa SEP - jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Polsce w dziedzinie szeroko rozumianej elektryki. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Konkurs o Nagrodę im. prof. Jana Podoskiego dla najlepszych wyrobów i innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii przeznaczonych dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej. Organizatorem Konkursu jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej
Konkurs na najatrakcyjniejszą ekspozycję TRAKO 2015 
Konkurs Społecznie Odpowiedzialna Kolejowa Firma Roku - nagrody przyznawane są za promowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu dla firm, które tą ideę skutecznie wcielają w życie.

TRAKO Dzieciom
Wystawcy i organizatorzy targów nie zapominają o najbardziej potrzebujących. Już po raz ósmy targom towarzyszyć będzie akcja charytatywna TRAKO DZIECIOM na rzecz Fundacji Hospicyjnej im. Księdza Eugeniusza Dutkiewicza. Jednym z jej elementów jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, zatytułowany "Mój dworzec kolejowy". Tradycją wieczornego, uroczystego spotkania wystawców jest aukcja prac dzieci, które zostały laureatami konkursu. Wszystkie pozyskane z niej datki pieniężne zasilą konto Fundacji.

UWAGA: zmiany w organizacji ruchu przy Centrum AMBEREXPO
W związku z organizacją targów TRAKO od 17 września br. zamknięta zostanie ulica Żaglowa i zmianie ulegnie organizacja ruchu. Informacje o szczegółach zmian - Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku.

PROGRAM TARGÓW

21.09 poniedziałek (dzień poprzedzający targi)
10:00 konferencja "Kompatybilność elektromagnetyczna w systemach komunikacji tramwajowej"
IGKM, Hotel Mercure Gdańsk, impreza zamknięta, obowiązują zgłoszenia
13:00-18:00seminarium "Uwarunkowania dopuszczania do eksploatacji taboru kolejowego modernizowanego i nowego"
SIRTS, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, impreza zamknięta, obowiązują zgłoszenia
19:00 Wieczór z Railway Business Forum
RBF, Tawerna Orłowska , Gdynia, obowiązują zaproszenia

22.09 wtorek
Targi otwarte dla publiczności 10:00-17:00
9:00-19:00 VIII Międzynarodowa Konferencja OSŻD "Praktyka Przekraczania Granic Transportem Kolejowym"
Organizacja Współpracy Kolei (OSŻD) oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 4, impreza zamknięta, obowiązują zgłoszenia
10:00 pokaz zmodernizowanego EZT
Przewozy Regionalne Sp. z o.o., AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB15
10:00 konferencja prasowa "Komunikacja miejska - oddechem dla miasta"
IGKM, AMBEREXPO, biuro prasowe
11:00 pokaz możliwości technologii logistyki rozjazdów kolejowych w blokach
KZN Bieżanów, AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB6
11:00-13:00 Uroczyste Otwarcie Targów
debata "Szanse i zagrożenia w perspektywie budżetowej 2014-2020"
Rada Programowa TRAKO 2015
AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1, obowiązują zaproszenia
12:00 poczęstunek z okazji jubileuszu 70-lecia
Kolster Sp. z o.o., AMBEREXPO, stoisko B25, obowiązują zaproszenia
12:30 premiera ezt PesaDART
PESA Bydgoszcz SA, AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB1
13:00-15:00 seminarium "Stan Bezpieczeństwa Transportu Kolejowego w 2014 r. Każde zdarzenie, to o jedno za dużo."
UTK, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, obowiązują zaproszenia
13:00-14:00 Premiera wydania książek: "Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym, przegląd funkcji i rozwiązań technicznych - od idei do wdrożeń i eksploatacji" i "Interoperacyjność systemu kolei Unii Europejskiej. Infrastruktura, sterowanie, energia, tabor"
KOW Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, wstęp wolny
13:00-14:00 seminarium "Nowoczesny System Łączności Kolejowej SLK - wiele nowych możliwości"
Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, wstęp wolny
13:30-15:00 konferencja prasowa - Solaris "Nowości i oferta dla rynku tramwajowego w Polsce i zagranicą"
Solaris Bus & Coach S.A., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, obowiązuje akredytacja od organizatora konferencji
14:00 prezentacja systemu liczenia osi UniAC1
voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o., stoisko B11, wstęp wolny
15:00 Obchody 25-lecia firmy voestalpine TENS
voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o., stoisko B11, wstęp wolny
15:00-17:00 Europejski Dzień bez Samochodu - debata nt. przyszłości komunikacji miejskiej
IGKM, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, wstęp wolny
15:00-15:30 wręczenie nagród w konkursie Lokomotywy Rynku Kolejowego
Rynek Kolejowy, AMBEREXPO, stoisko B02
15:00-17:00 konferencja "Perspektywy kolejowych przewozów aglomeracyjnych w Polsce"
Instytut Kolejnictwa, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, wstęp wolny
15:00 pokaz możliwości technologii logistyki rozjazdów kolejowych w blokach
KZN Bieżanów, AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB6
15:30-17:00 Posiedzenie Krajowej Sekcji Kolejowej SITK RP
SITK RP Zarząd Krajowy, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, impreza zamknięta
16:00-18"00 Spotkanie dla Klientów i Partnerów Bombardier Transportation
Bombardier Transportation, AMBEREXPO, stoisko B27, obowiązują zaproszenia
16:00-18:00 Spotkanie dla Klientów i Partnerów firmy Pesa Bydgoszcz SA
Pesa Bydgoszcz SA, AMBEREXPO, stoisko C15, obowiązują zaproszenia
16:00-19:00 70 lat innowacji - spotkanie jubileuszowe dla klientów firmy KZN
KZN Bieżanów, AMBEREXPO, stoisko B21, obowiązują zaproszenia

23.09 środa
Targi otwarte dla publiczności 10:00-17:00
9:00-12:30 VIII Międzynarodowa Konferencja OSŻD "Praktyka Przekraczania Granic Transportem Kolejowym"
Organizacja Współpracy Kolei (OSŻD) oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 4, impreza zamknięta, obowiązują zgłoszenia
10:00-11:00 prezentacja "Nowoczesne zarządzanie i prezentowanie informacji w pociągach pasażerskich. Doświadczenia i rozwiązania Grupy Annax"
Grupa Annax, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, wstęp wolny
10:00-12:00 prezentacja "Zintegrowane rozwiązania dla infrastruktury szynowej"
Grupa Vossloh, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, wstęp wolny
10:00-13:00 Technologia z Niemiec - spotkania B2B z przedsiębiorcami z Nadrenii-Westfalii
Commit Project Partners GmbH, KOW Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B
10:30-12:30 debata międzynarodowa "Europejska polityka kolejowa"
Fundacja ProKolej, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, wstęp wolny
10:30-11:30 śniadanie prasowe w push-pullu
PESA Bydgoszcz SA, AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB7, obowiązują zaproszenia
11:00 pokaz możliwości technologii logistyki rozjazdów kolejowych w blokach
KZN Bieżanów, AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB6
12:00-14:00 debata "Wzrost wykorzystywania poziomu środków unijnych - katalizatorem zmian polskich kolei"
GRUPA PKP, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, wstęp wolny
12:15-13:00 seminarium "Kolej na dobrą kolej - optymalizacja przewozów pasażerskich pod kątem zwiększenia efektywności"
CZT, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, wstęp wolny
12:00 spotkanie związane ze zmianą nazwy voestalpine Railway Systems Polska (wcześniej voestalpine VAE Polska)
voestalpine Railway Systems Polska Sp. z o.o., stoisko B11, wstęp wolny
12:00 poczęstunek z okazji jubileuszu 70-lecia
Kolster Sp. z o.o., AMBEREXPO, stoisko B25, obowiązują zaproszenia
12:00-12:30 briefing prasowy
Thales Polska, AMBEREXPO, stoisko A57, wstęp wolny - spotkanie dla mediów
13:00-15:00 Międzynarodowe Korytarze Transportu Towarowego (RFC) - perspektywy rozwoju oraz możliwość współpracy z OSŻD na przykładzie Korytarza Morze Północne - Bałtyk (konferencja prowadzona w języku angielskim)
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, wstęp wolny
13:00-15:00 debata "Szanse liczone w stratach - dlaczego polscy przedsiębiorcy zapłacili tak wysoką cenę za modernizację infrastruktury w Polsce?"
Stowarzyszenie Inicjatywa dla Infrastruktury, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, wstęp wolny
13:00 prezentacja pojazdu Impuls 45WE, który 29.08.2015 pojechał z prędkością 226 km/h - briefing prasowy
NEWAG S.A., tory ekspozycyjne TB10, wstęp wolny
14:00-16:00 seminarium "Transport pasażerski XXI wieku"
IK, TTS, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, wstęp wolny, obowiązują zgłoszenia
14:30-15"30 wręczenie nagród w konkursie Mediakreator
KOW Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, wstęp wolny
15:00 prezentacja pojazdu STADLER FLIRT³ dla PKP Intercity
Stadler Rail Management AG, AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB5, wstęp wolny
15:00 pokaz możliwości technologii logistyki rozjazdów kolejowych w blokach
KZN Bieżanów, AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB6
15:00 spotkanie związane ze zmianą nazwy voestalpine SIGNALING Sopot (wcześniej voestalpine TENS
voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o., stoisko B11, wstęp wolny
15:30-16:30 konferencja "Miejsce i rola akredytowanych jednostek inspekcyjnych w procesie sporządzania raportu w sprawie oceny bezpieczeństwa zgodnie z rozporządzeniem 402/2013."
OTTIMA plus Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, wstęp wolny
15:30-16:30 seminarium "Analiza ryzyka i jej praktyczne zastosowanie w zabezpieczeniach przejazdów kolejowych"
Pilz Polska Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, wstęp wolny
16:00-18:00 Octoberfest z Scheidt&Bachmann
AVISTA sp. z o.o./ Scheidt & Bachmann, AMBEREXPO, stoisko B15, obowiązują zaproszenia
16:30-19:00 Koktajl dla klientów i partnerów Track Tec
Track Tec, AMBEREXPO, stoisko C04, obowiązują zaproszenia
18:30 Polsko-Niemiecki Wieczór Kooperacyjny
Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki, Hotel Hanza Gdańsk, impreza zamknięta, obowiązują zaproszenia

24.09 czwartek
Targi otwarte dla publiczności 10:00-17:00
9:30-12:00 seminarium "Pomiary i indywidualne rozliczanie zużycia energii elektrycznej przez pojazdy trakcyjne"
CKSTE SEP, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, wstęp wolny
10:00-11:30 debata "Trzy wymiary komfortu w pociągu - perspektywa pasażera, producenta, przewoźnika"
PKP Intercity SA, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 4, wstęp wolny
10:30-11:30 seminarium "MATLAB i Simulink - zastosowanie w przemyśle kolejowym"
ONT sp. z o.o. sp. k., PESA SA, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, wstęp wolny
11:00-13:00 seminarium/debata "Rozwój systemu biletu elektronicznego w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot"
Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, AMEBREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, wstęp wolny
11:00 pokaz możliwości technologii logistyki rozjazdów kolejowych w blokach
KZN Bieżanów, AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB6
12:00-14:00 Posiedzenie Centralnego Kolegium Sekcji Trakcji Elektrycznej Zarządu Głównego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
SEP, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, impreza zamknięta
12:00-14:00 debata "Arbitraż w transporcie kolejowym"
SIRTS i Centrum Mediacji i Arbitrażu Transportu, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, wstęp wolny
12:00-15:00 konferencja "Perspektywy współpracy polsko-ukraińskiej w transporcie kolejowym"
IMWG, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza , Europejski Klaster Transportowy, partner medialny Kurier Kolejowy, partner merytoryczny Kancelaria Chałas i Wspólnicy, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B
12:00-13:00 seminarium "Nowoczesny System Łączności Kolejowej SLK - wiele nowych możliwości"
Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, wstęp wolny
12:00 poczęstunek z okazji jubileuszu 70-lecia
Kolster Sp. z o.o., AMBEREXPO, stoisko B25, obowiązują zaproszenia
12.30-14:00 debata "Jakość i efektywność w programie inwestycyjnym infrastruktury kolejowej"
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 4, wstęp wolny
12:30-14:00 Co wiesz o...? konkurs firm PESA, SOLARIS, TRACK TEC
Pesa, Solaris, Track Tec, AMBEREXPO, ekspozycja zewnętrzna ul. Żaglowa, wstęp wolny
14:00-16:00 Posiedzenie Rady Programowej Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2016
KOW Sp. z o.o., AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 3, spotkanie zamknięte
14:30-16:00 konferencja "Kluczowe problemy wdrażania innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla transportu kolejowego w świetle ograniczeń prawnych."
Południowy Klaster Kolejowy, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1A, wstęp wolny
14:00-18:00 Dzień Pasażera na Dworcu Głównym w Gdyni
Urząd Transportu Kolejowego, Dworzec Główny w Gdyni, wstęp wolny

25.09 piątek
Targi otwarte dla publiczności 10:00-16:00
10:00-11:00 Dzień Kariery PESA i TRACK TEC - prezentacja firm
AMEBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, wstęp wolny
10:00-16:00 Dzień Kariery
Track Tec, AMBEREXPO, stoisko C04, wstęp wolny
10:00-16:00 Dzień Kariery
PESA SA, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1B, wstęp wolny
11:00 pokaz możliwości technologii logistyki rozjazdów kolejowych w blokach
KZN Bieżanów, AMBEREXPO, tory ekspozycyjne TB6
12:00-14:00 Kolejowe ABC - prelekcja dla najmłodszych
Urząd Transportu Kolejowego, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 2, wstęp wolny
12:00-13:00 100 pytań do eksperta Tines
Tines SA, AMBEREXPO, stoisko A46, rejestracja zamknięta
13:00-13:30 wręczenie nagród w konkursie dla dzieci "Mój dworzec kolejowy"
Rada Programowa TRAKO, Fundacja Hospicyjna, AMBEREXPO, I piętro, sala konferencyjna 1C, wstęp wolnygodziny otwarcia:
22 września | wtorek | 10:00 - 17:00
23 września | środa | 10:00 - 17:00
24 września | czwartek | 10:00 - 17:00
25 września | piątek | 10:00 - 16:00

Informacja o biletach

WSTĘP NA TARGI
zwiedzający branżowi: wstęp bezpłatny po dokonaniu rejestracji
rejestracja internetowa od 1.03.2015
rejestracja w czasie targów: lady informacyjne obsługujące zwiedzających
zwiedzający branżowi, którzy nie dokonają rejestracji:
bilet jednodniowy - 30 zł / kasa w holu A
dzień dla publiczności: 25 września, bilet jednodniowy - 10 zł
zwiedzanie ekspozycji taborowej: bezpłatne

Opinie