• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Tajemnice Gdańska - Rezydencje gdańskiej elity. Spacer rowerowy

 • niedziela, 24 września 2023, godz. 11:00 - 14:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk Galeria Forum, Targ Sienny 7 Dziedziniec przed Kunsztem Wodnym
  Organizator: Actice Days
 • Bilety
  35 ,
  ulgowy 20 ,
  w przedsprzedaży  30
  Informacje o biletach  »
  sprzedaż: 509-214-048

Na ten spacer wybierzemy się rowerem. Letnie rezydencje najznamienitszych mieszczan mają swoje sekrety. Niektóre chronią dostępu i stoją zamknięte. Inne otwarte zapraszają do środka. My spróbujemy lepiej poznać ich tajemnice. O kamieniarzu, którego nazwano murzynem, o wielkim pałacu w którym właściciel przespał tylko jedną noc, o biskupie który chciał zdobyć kobietę w sądzie, o Bałtyckiej Syrenie dla której dedykowano śpiewnik wydany w Mediolanie. Zakończymy w Dworze Uphagenów na Dolnym Mieście, żeby poznać historię miłosną Jana Uphagena i zobaczyć prawdziwą perłę dzielnicy, która pięknie łączy nowe ze starym. Wejdziemy do środka żeby zobaczyć jak pięknie kwitnie historia w nowoczesnym anturażu.

gru 12

wtorek, godz. 17:15

Gdańsk Młode Miasto, Plac Solidarności, przy...
bilety 20-35 zł
gru 14

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk, ul. Fahrenheita 3 Hotel...
Wstęp wolny
Plan spaceru:
1. Dom pod Murzynkiem skąd wzięła się głowa murzynka w herbie ?
2. Pałac Mniszcha co zostało po wielkim pałacu magnackim?
3. Dwór Olszynka jak wygląda ściana po przejściu frontu.
4. Dwór i Park Ferberów z tej familii wywodził się Król Gdańska burmistrz, który musiał uchodzić z miasta przed rozjuszonym tłumem.
5. Dwór i Park Oruński o niezrównanej Konstancji, której talent dorównywał urodzie.
6. Dwór Uphagenów na Dolnym Mieście perła dzielnicy, która pięknie łączy historię z nowoczesnością.

Trasa wynosi ok. 15 km po płaskim terenie. Między dworami jest ok. 10 15 min jazdy spacerowym tempem i przy każdym ok. 10 15 min opowiadania i oglądania więc trudno się zmęczyć. Całość zajmie ok. 3 godz.

Informacje:
Koszt:
30 zł/os. Dzieci 10 18: 15 zł/os.
lub gotówka (odliczona) na miejscu (jeśli będą miejsca) 35 i 20 zł.

Na ten spacer wybierzemy się rowerem. Letnie rezydencje najznamienitszych mieszczan mają swoje sekrety. Niektóre chronią dostępu i stoją zamknięte. Inne otwarte zapraszają do środka. My spróbujemy lepiej poznać ich tajemnice. O kamieniarzu, którego nazwano murzynem, o wielkim pałacu w którym właściciel przespał tylko jedną noc, o biskupie który chciał zdobyć kobietę w sądzie, o Bałtyckiej Syrenie dla której dedykowano śpiewnik wydany w Mediolanie. Zakończymy w Dworze Uphagenów na Dolnym Mieście, żeby poznać historię miłosną Jana Uphagena i zobaczyć prawdziwą perłę dzielnicy, która pięknie łączy nowe ze starym. Wejdziemy do środka żeby zobaczyć jak pięknie kwitnie historia w nowoczesnym anturażu. Plan spaceru: 1. Dom pod Murzynkiem skąd wzięła się głowa murzynka w herbie ? 2. Pałac Mniszcha co zostało po wielkim pałacu magnackim? 3. Dwór Olszynka jak wygląda ściana po przejściu frontu. 4. Dwór i Park Ferberów z tej familii wywodził się Król Gdańska burmistrz, który musiał uchodzić z miasta przed rozjuszonym tłumem. 5. Dwór i Park Oruński o niezrównanej Konstancji, której talent dorównywał urodzie. 6. Dwór Uphagenów na Dolnym Mieście perła dzielnicy, która pięknie łączy historię z nowoczesnością. Trasa wynosi ok. 15 km po płaskim terenie. Między dworami jest ok. 10 15 min jazdy spacerowym tempem i przy każdym ok. 10 15 min opowiadania i oglądania więc trudno się zmęczyć. Całość zajmie ok. 3 godz. Informacje: Koszt: 30 zł/os. Dzieci 10 18: 15 zł/os. lub gotówka (odliczona) na miejscu (jeśli będą miejsca) 35 i 20 zł. Zapisy i bilety: https://opowiedzmiswojahistorie.pl/rezydencje-gdanskiej./ Zbiórka: Dziedziniec Galerii Forum ul. Targ Sienny 7 (Gdańsk) przy Kunszcie Wodnym

Zbiórka:
Dziedziniec Galerii Forum ul. Targ Sienny 7 (Gdańsk) przy Kunszcie Wodnym

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  35 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
 • Kontakt
  509-214-048
 • Przedsprzedaż
  30 zł
Kontakt:
Krzysztof Kowalczyk
tel. 509214048

Opinie