stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

TYdzień dziecka w Hevelianum (1 opinia)

Kto powiedział, że Dzień Dziecka ma trwać jeden dzień? Podbijamy stawkę do pięciu dni! Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na 5-odcinkowy miniserial muzyczno-naukowy dla rodzin. Ruszamy 1 czerwca. Codziennie będą czekać na Was atrakcje online, przygotowane przez Hevelianum we współpracy z Cappellą Gedanensis i Operą Bałtycką. Czy można zrobić gitarę w domu, jak działają struny głosowe, czy dźwięki mogą mieć kolor? to tylko niektóre z zagadek, które rozsupłamy. Czekają też niespodzianki tematyczne! Dobry nastrój gwarantowany! Śledźcie nasz profil na Facebooku.

Poniedziałek, 1 czerwca, godz. 11:00
To podróż do krainy instrumentów strunowych. Dlaczego wiolonczela gra? Jak długo wiolonczeliści uczą się swojego instrumentu? Czy można zrobić gitarę w domu?

Wtorek, 2 czerwca, godz. 11:00
Skupimy się na instrumentach, w które się dmucha. Jak brzmi flet piccolo, a jak flet dawny? Jak zagrać na domowej fletni Pana?

Środa, 3 czerwca, godz. 11:00
Opowiemy Wam o rytmie. Dlaczego wszyscy go czujemy? Gdzie go znajdziemy i czy musimy mieć instrumenty, by go usłyszeć? Czy przeszkadzajki naprawdę przeszkadzają?

Czwartek, 4 czerwca, godz. 11:00
Uruchomimy własne struny głosowe. Jak one działają? Dlaczego niektóre głosy są wysokie, a inne niskie? Czy dźwięki mogą mieć kolor?

Piątek, 5 czerwca, godz. 11:00
To nasza niespodzianka dla Was. Pobawmy się wspólnie muzyką! Nastrójmy domowe instrumenty i do dzieła!

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Czy wy umiecie coś swojego wymyślić czy tylko odtwarzać podwykonawców lub pomysły innych, gdzie specjaliści od dziedzictwa...?

    Filmiki, choć odtwórcze, całkiem ok

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.