• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Szymon Żurawski | live act

Stacja Food Hall zaprasza w sobotę 10 grudnia o godz. 20:00 do Peronu 5 na Szymona Żurawskiego.

Szymon Żurawski to wokalista, kompozytor i tekściarz, tworzący piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, zwłaszcza z relacjami z ludźmi.

koncerty w Trójmieście


Artysta w swoich tekstach inspiruje się szeroko pojętą popkulturą, w której szuka znanych tropów przetwarza je przez własną wrażliwość i prezentuje w świeżym wydaniu. Muzycznie oscyluje pomiędzy folkową balladą a romantyczną stroną rocka, wzmacniając swój przekaz charakterystyczną, wysoką barwą głosu.

Coś się zepsuło to debiutanckie wydawnictwo zespołu szymonmówi, na którego czele stoi Szymon; płyta ukazała się we wrześniu 2021 r. nakładem Mystic Production i została dobrze przyjęta przez dziennikarzy i słuchaczy. Jest ona swoistą odpowiedzią na obecne czasy, tak jak ponad 20 lat temu był legendarny już album Lenny'ego Valentino Uwaga! Jedzie tramwaj". W nagraniach krążka Coś się zepsuło" gościnnie, oprócz członkini i członków zespołu Szymona, brały udział: Magdalena Sowul (projekt panilas), Magdalena Laskowska (m.in. Podsiadło, The Dumplings, Ralph Kamiński) oraz Piotr Kołodyński (oysterboy). Producentem większości materiału na albumie jest Swiernalis.

W skład zespołu wchodzą:
- Szymon Żurawski (wokal, gitara),
- Katarzyna Łopata (wokal, klawisze),
- Jarosław Kasprzak (gitara),
- Marcin Bocian (bas, klawisze),
- Jacek Wieczorkowski (perkusja).

Szymon wraz z zespołem powoli zamykają okres wybrzmiewania pierwszego albumu. Na koniec tego etapu muzycy postanowili podzielić się z odbiorcami EP-ką, którą zatytułowali RE: Coś się zepsuło". Aneks do debiutu fonograficznego zawierać będzie sześć pozycji: dwa remixy oraz cztery alternatywne wersje utworów, które znalazły się na Coś się zepsuło", a których produkcją zajął się oysterboy.

Autorem jednego z remixów, który promuje minialbum jest Michał Lange.
Singiel nosi tytuł NIEZASNE". Utwór ten trafił do serwisów streamingowych i jest dostępny pod tym adresem: https://bfan.link/niezasne

Opinie

 • muzyka na żywo , quiz , dancing
  lut 3
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Kolonia
  _W_CIEMNO_02_
 • jazz , blues / soul , muzyka na żywo
  lut 3
  piątek, g. 19:00
  Gdańsk, Oria Magic House
  Koncert Solo Show