• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Szwaj&Brzostowski - Tribute to Wodecki, Zaucha, Krawczyk (1 opinia)

pop

"Szwaj & Brzostowski" to nowoczesny i nietypowy jazzowy duet. Brzmienie fortepianu i akustycznej perkusji muzycy obficie dopełniają wokalem i elektroniką. Projekt powstał jako muzyczna odnoga flagowego Jacek Szwaj Trio, ale zorientowana wyłącznie na jazzowe reinterpretacje muzyki pop, muzyki filmowej czy klasycznej.

Idea powstania programu "Polish Gentleman's" zrodziła się zupełnie przypadkiem podczas koncertów instrumentalnych Jacek Szwaj Trio. Bardzo często wychodząc na scenę na tzw. bisy, łamaliśmy konwencję typowego nowocześnie zaangażowanego jazzu, który na co dzień wykonujemy i przedstawialiśmy publiczności świeże aranżacje znanych polskich przebojów. Zaskoczenie było tym większe, że zaczynałem śpiewać, czego publiczność się zupełnie nie spodziewała. Owe bisowe eksperymenty tak nam przypadły do gustu, że postanowiliśmy wykorzystać je w zupełnie odrębnym, duetowym projekcie z Mateuszem Brzostowskim. I tak pojawiły się koncerty poświęcone głównie nieżyjącym już nieodżałowanym mistrzom polskiej estrady, od Andrzeja Zauchy i Zbyszka Wodeckiego poczynając, a kończąc na Krzysztofie Krawczyku.

pop - koncerty w Trójmieście


"Polish Gentleman's" to koncert, w którym zebrano najciekawsze aranżacje dżentelmenów polskiej piosenki: Zauchy, Wodeckiego, Szczepanika, Ciechowskiego czy Krawczyka. Piosenki zostały nowocześnie przearanżowane z użyciem elektroniki i podane w zupełnie zaskakujący sposób, jak chociażby "Za Tobą pójdę jak na bal", która przybrała formę pięknej ballady. "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Zacznij od Bacha", "Kochać", "Bądź moim natchnieniem", "Jak minął dzień", to tylko niektóre z wielkich przebojów które wybrzmią na deskach estrady. Jacek Szwaj -pianista, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie Fortepianu Jazzowego dra hab. Wojciecha Olszewskiego. Na poznańskiej uczelni studiował również Dyrygenturę Chóralną w klasie prof. Marka Gandeckiego. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej oraz w POSM II st. Im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Koncertuje głownie solo oraz z projektem JACEK SZWAJ TRIO, który współtworzy wraz z Damianem Kostką (kontrabas) i Mateuszem Brzostowskim (perkusja). W ubiegłym roku ukazał się autorski album tej formacji - "Envoi".

Opinie (1)

  • Fascynacja.

    Wczorajszy występ w Teatrze Agnieszki Osieckiej w Sopocie wywarł na mnie ogromne wrażenie. Odsłonił w pełni fantastyczny warsztat i kunszt obu artystów. Obaj panowie to wirtuozi swoich instrumentów. Połączenie perkusji i keyboardu z fantastycznym wokalem Jacka przeszło moje oczkuwania. Świetny dobór piosenek z repertuarów Wodeckiego, Krawczyka i Zauchy w jakże innej wspaniałej aranżacji przyczyniły się do tego, że w towarzystwie trzech wspaniałych pań przeżyłem wspaniały wieczór w tym kameralnym sopockim teatrze. Jeszcze raz wielkie uznanie i dzięki dla Jacka i Mateusza.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.