stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Sztuka Podróżowania | Bus Lapidus

Jesteśmy dwójką studentów. W 2017 roku podróżowaliśmy autostopem po Finlandii. Pewnego razu podwiozła nas para Niemców - podróżowali starym kamperem. Te chwile nas zainspirowały i całkowicie zmieniły nasze życie.

w każdy czwartek (od 01.04 do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny
maj 22-24

piątek - niedziela

Gdańsk, ECS, IKM
Rok później wróciliśmy do Finlandii. Tym razem nie autostopem, a Volkswagenem T3 z 1981 roku, którego samodzielnie przerobiliśmy na kampera. W półtora miesiąca zwiedziliśmy Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę. W 2019 roku półtora miesiąca spędziliśmy podróżując Busem na południe - Słowacja, Czechy, Węgry, Słowenia i Włochy. Podróżując starym żółtym volkswagenem czujemy się jak koczownicy - to nie jest podróżowanie, tylko styl życia. Każdego dnia czekają nas nowe przygody - przeżyliśmy kilka poważnych awarii, udzielaliśmy wywiadu fińskiemu radiu, trafiliśmy do radzieckiego, podwodnego więzienia, czy przez przypadek wygraliśmy 48 puszek piwa.

18 lutego 2020 roku premierę będzie miała książka "Bus Lapidus - W Drogę" - 320 stron opowieści o starym żółtym volkswagenie oraz emocjach, które nam dostarczył. Książkę będzie można zakupić podczas spotkania.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • wykład / prezentacja , warsztaty
  kwi 1
  środa, g. 17:00 - 21:00
  Gdańsk, CSW Łaźnia
  Woreczki na zakupy
 • wykład / prezentacja , warsztaty
  kwi 4
  sobota, g. 11:00
  Gdańsk, Super Mama
  Chustonosze