• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sylwester z Sensem Online: Zwierzenia 2020.

Sylwester w Kinie lub Teatrze

 • czwartek, 31 grudnia 2020, godz. 20:00
 • Lokalizacja
  Online
 • Bilety
  wstęp wolny

Można śmiało powiedzieć, że rok 2020 jest nietypowy i zaskakujący dla każdego z nas. Ciągła niewiadoma, lęk o siebie i bliskich, przetransponowanie wielu instytucji i firm na system pracy zdalnej, zamknięcie szkół, ale i kwitnący obszar wydarzeń i integracji społecznych w sieci internetowej. Tegorocznego Sylwestra bez wątpienia większość z nas, przyjmując odpowiedzialność społeczną, spędzi w domu, a z tej okazji zapraszamy Państwa na kolejną edycję Sylwestra z Sensem, tym razem w formule Online!

Na żywo

Zobacz transmisję live


Jak to się wydarzy? Niebanalnie. Dwoje gdańskich Artystów, wcześniej sobie nieznanych - Wiktoria Morawska oraz Maciej Wojcieszkiewicz (Stendek), spotka się w Studio Luks Sfera, by stworzyć Dzieło: Zwierzenia 2020., czyli muzyczny monodram performatywny, w którym główną rolę zagra nie kto inny jak - Dwutysięczny Dwudziesty!

Podczas muzycznej podróży, będącej historią mijającego już roku, zainicjowanej przez Stendka, Wiktoria będzie tworzyć instalację, nacechowaną emocjami, wśród których znajdzie się euforia, melancholia, smutek, akceptacja; zwierzając się przy tym i odzwierciedlając stan poprzednich 366 dni.

Efekt tego, co wydarzy się podczas twórczej synergii, będziecie mogli obejrzeć i posłuchać w dowolnym miejscu na świecie w sylwestrowy wieczór, potrzebny będzie tylko dostęp do internetu oraz multimedium odtwarzające.

W rolach głównych:
Wiktoria Morawska

Studentka IV roku Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 6 lat hobbystycznie zajmuje się teatrem plenerowym, jako scenografka oraz aktorka. Jej twórczość rzeźbiarska często więc przenika się i współgra z formą teatralną, wyraża uczucia bazując na doświadczeniu scenicznym. Obiekty i instalacje, które tworzy są często uniwersalnymi formami, spełniającymi zarówno funkcje rzeźb jak scenografii plenerowych. Posługuje się symboliką i nieoczywistymi skojarzeniami. Inspiruje ją ludzkie ciało oraz emocje. Używa mieszanych technik i materiałów, takich jak tkanina, metal, papier, odpady z recyclingu, czy masy modelarskie. Łączenie ich daje Jej możliwość wyrażania siebie w autorski sposób. W latach 2017-2020 brała udział w wielu wystawach zbiorowych na terenie Polski, prezentując prace rysunkowe i rzeźbiarskie. W lutym 2020 roku brała udział w ogólnopolskim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej w Poznaniu. W roku 2019 brała udział w festiwalu artystycznym na terenie Gdańskiego Archipelagu Kultury Obrazy Ogniem Malowane.

Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz)
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. Od wielu lat tworzy muzykę pod pseudonimem Stendek. W 2013 roku wydał swój pierwszy solowy album pod tytułem Touch. Do tej pory Stendek wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Open ́er, Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Digitalia w Szczecinie czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Com Truise, Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize. Od 2016 współpracuje z Reni Jusis , z którą stworzył dwie płyty BANG! oraz najnowszą ĆMA za album BANG! otrzymał Fryderyka w kategorii Elektronika. Od 2017 roku razem z perkusistą Jackiem Prościńskim ( Tymon Tymański, MaJLo, Olo Walicki ) współtworzy projekt LASY. 8 listopada 2017 odbyła się premiera debiutanckiej płyty Lasów Little Giant. Stendek z Jackiem wspólnie tworzą także skład koncertowy Reni Jusis. W sierpniu 2018 roku wspólnie z wokalistką Rosalie. stworzył utwór Więcej który reklamował jesienną ramówkę TVN. W lutym tego roku ukazała się najnowsza płyta Lasów pod tytułem Shroom.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.