• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Świętuj z nami 89. urodziny Dworca Morskiego w Gdyni!

11 grudnia (niedziela) Muzeum Emigracji w Gdyni będziemy celebrować 89. urodziny zabytkowego Dworca Morskiego. Z tej okazji zapraszamy na koncert Małej Orkiestry Dancingowej pod dyrekcją Noama Zylberberga z gościnnym udziałem Jana Emila Młynarskiego. Urodzinowy retro wieczór zacznie się o godzinie 19.00.

Razem z artystami i gośćmi wyruszymy w pełną emocji podróż w czasie i przestrzeni. 

Urodzinowy koncert w Dworcu Morskim będzie okazją do opowiedzenia o latach międzywojennych -  czasach nadziei, marzeń i emigracji. Warto przypomnieć, że dzięki otwarciu Dworca Morskiego 8 grudnia 1933 roku Gdynia stała się centrum na mapie ruchu pasażerskiego całej Polski. To właśnie tu cumowały legendarne polskie transatlantyki, na których Polacy wyruszali w daleki świat.
W przedwojennej Gdyni wraz z rozwojem miasta i portu prężnie rozwijała się kultura. Regularnie gościli tu pionierzy polskiego jazzu oraz najbardziej znani artyści tamtych czasów. Swój nowoczesny lokal rozrywkowy o nazwie Cafe-Dancing Melodyst miał tu jeden z najważniejszych przedwojennych band leaderów - Fred Melodyst, prywatnie cioteczny brat Jerzego Petersburskiego oraz braci Henryka i Artura Goldów - kompozytorów niezliczonych szlagierów tworzących polską kulturę muzyczną po dziś dzień.

Dwunastoosobowa Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego zgodnie z duchem tamtych czasów. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane i wykonuje je zachowując wierność stylowi. Dzięki temu podczas koncertu zabytkowy hol Dworca Morskiego, 89 lat po otwarciu, ponownie zabrzmi muzyką lat 30-tych.

Jan Emil Młynarski to wybitny perkusista, wokalista, producent, i radiowiec. Jego pasją jest polska muzyka rozrywkowa do 1949 r. Założył grupę Warszawskie Combo Taneczne, w której wykonuje tradycyjne warszawskie piosenki i gra na bandżoli. Współtworzy również Jazz Band Młynarski - Masecki, który śpiewa przedwojenny repertuar taneczny autorstwa mistrzów polskiej piosenki.  Od ponad 4 lat prowadzi autorski program muzyczny w radiu, poświęcony polskiej muzyce rozrywkowej do 1949 roku.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Kontakt
  58 670-41-61
Bilety na to wyjątkowe urodzinowe wydarzenie w cenie 30 złotych są do nabycia już tylko w kasie Muzeum.

Opinie