• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Świętojańskie świętowanie - Nie kochać w taką noc to grzech... (1 opinia)

Koncert na 30 lecie Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Ostatnia niedziela, Całuję twoją dłoń madame, Szczęście raz się uśmiecha, Miłość ci wszystko wybaczy, Już taki jestem zimny drań... to tylko niektóre tytuły piosenek, które zostaną zaśpiewane w nowych aranżacjach.

w każdą środę (od 08.09.2021 do 29.06.2022), godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdą sobotę (do 02.07), godz. 19:00

Wstęp wolny
30 lat projektów, imprez, wieczorów poezji, wspomnień, promocji, koncertów, wystaw, spotkań autorskich. A jeśli święto, to przecież kwiaty i prezenty. Cóż można ofiarować w tak zacną rocznicę. Może bombonierkę? "Życie jest jak pudełko czekoladek". W tej bombonierce proponujemy piosenki lat trzydziestych ubiegłego wieku. W latach 30. XX w. nie było telewizji, a radia nie były powszechne. Drukowane teksty piosenek wraz z nutami sprzedawały się szybko i szły w świat trafiając do domów i popularnych lokali. Są jak perły w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Ich autorzy: Jerzy Petersburski, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Julian Tuwim, Andrzej Włast, Zygmunt Wieler, Szlechter, Bogucki, Nobisówna, zapewne nie przypuszczali, że tak długo będą nas radowały. Cenione i kochane, były śpiewane i często tańczone. Te blisko stuletnie skarby ubrane w młodość zaprezentujemy Państwu podczas tegorocznego Świętojańskiego Świętowania.

koncerty w Trójmieście


Śpiewać dla nas będą gwiazdy Teatru Muzycznego w Gdyni: Karolina Trębacz, Karolina Merda, Katarzyna Kurdej, Krzysztof Kowalski, Maciej Podgórzak, Marcin Słabowski, a zagrają: Piotr Gierszewski (bas), Grzegorz Lewandowski (perkusja), Andrzej Wojciechowski (klarnet), Adam Urbanowicz (fortepian).
Aranżacją utworów i kierownictwem muzycznym zajął się Adam Urbanowicz.
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Talarczyk

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
*Obowiązuje zniżka dla uczniów, studentów, rencistów i emerytów oraz na Kartę do Kultury i Euro26, a także dla osób z niepełnosprawnościami (na podstawie dokumentu potwierdzającego uprawnienia), asystentce lub asystentowi tej osoby.

Opinie (1)

 • Melodyjne piosenki w nowych aranżacjach. Wszystko bardzo fajnie, ale...

  kim była ta Pani "konferansjerka" ? Bo się nie przedstawiła ! Wysłali ją na estradę z łapanki ? Dowiedziała się na 5 min przed rozpoczęciem że ma prowadzić ? Czy to miały być dowcipy , np: o tremie, trzęsących się nogach, zmaganiach z mikrofonem, korzystaniu ze ściągi , myleniu imion wykonawców ? Ta żenada psuła wrażenia.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.