• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święto ulicy Mariackiej (1 opinia)

Mieszkańcy i przyjaciele ulicy Mariackiej w Gdańsku w raz z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi S.A. i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników zapraszają na święto bursztynowej uliczki. W sobotę 27-go sierpnia po raz siódmy sztuka i zabawa zagoszczą na przedprożach Mariackiej.

Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem "Na Mariackiej w Siódmym Niebie". W niebiańskie klimaty przeniosą nas koncerty, spotkania autorskie i warsztaty kreatywne, otworzą się dla gości i przyjaciół galerie i pracownie lokalnych artystów. Będzie można wysłuchać występów Empire Gospel Choir, Chóru Mieszczan Gdańskich i Kapeli Mariackiej. O miłości w stylu retro zaśpiewa Anna Kinga Osior. Na przedprożu Jazzowym u Jacobsonów zagości Piotr Lemańczyk z zespołem.

Rokowe klimaty zaprezentuje grupa Komitywa. Wystąpią Katarzyna Perera i Piotr Stopecki, a część muzyczną zakończy koncert fortepianowy.

Swoimi wspomnieniami z filmowego planu w rozmowie z Aliną Kietrys podzieli się Beata Tyszkiewicz. Krystyna Łubieńska i Wioletta Seremak-Jankowska wprowadzą nas w poezję księdza Twardowskiego.

Pokazy grawerowania na szkle czy prezentacje warsztatów bursztynniczych będą okazją do zapoznania się z działalnością charakterystyczną dla Mariackiej.

Nie zabraknie atrakcji skierowanych do najmłodszych. Elżbieta i Groszek Stanilewicz zaproszą na makijaże spod siódmej chmurki, również z chmurką w tle warsztaty plastyczne prowadzi Maja Gasperowicz. Wysłuchamy opowiadań Łowców Słów i obejrzymy niepowtarzalną improbajkę "W siódmym niebie" w wykonaniu grupy Peleton.

Tradycyjnie zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz mody i biżuterii. W tym roku obejrzymy kolekcje mody i biżuterii Magdaleny Arłukiewicz i Aleksandera Gliwińskiego.


Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Znowu garnizon ??

    I znowu te smutne panie ???

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.