• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święto dzielnicy Viva Oliva (1 opinia)

Wielkie święto jednej z najstarszych dzielnic Gdańska Oliwy, odbędzie się po raz 11. w sobotę, 11 czerwca 2022.
Ponad 70 partnerów artystów, rzemieślników, przedsiębiorców, instytucji, gastronomików, organizacji pozarządowych itp. włączy się aktywnie we wspólne świętowanie. Przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą Oliwę. Start o godz. 12.00!

Organizator święta, Fundacja Wspólnota Gdańska, zaprasza na koncerty w parkowej altanie i na Placu Inwalidów Wojennych, gry plenerowe i spacery z lokalnymi przewodnikami, prezentacje partnerów na stoiskach przy ul. Opata J. Rybińskiego, pchli targ dla dzieci, warsztaty i zabawy, pokazy i treningi sportowe, podglądanie malarzy podczas pleneru, turniej piłki nożnej, bookcrossing, wymiankę roślinną itp.
- W parku od godz. 14.00 zabrzmią morskie ballady i przeboje na skrzypce i akordeon mówi Marzena Świtała z Fundacji. - Na Placu Inwalidów Wojennych po występach dziecięcych, od godz. 17.00 zapraszamy na tańce przy kapeli Otoczeni przez Bydło, następnie do zadumy przy przebojach opery i operetki, by zakończyć wieczór energetycznym koncertem formacji Mitra.

Ten dzień będzie również okazją, by poznać lepiej oliwskich gastronomików, którzy na hasło VIVA OLIVA przygotowali promocje i specjalne oferty, szukajcie ich w restauracjach Fischgarten, Classic, Pod Krzywym Żeberkiem, w piekarni Cała Gruzja, cukierni Stary Rynek Oliwski, bistro Jak Się Masz, brasserie Tu Można Marzyć. Blisko plenerowej nakarmią i napoją gości imprezy Pub Paszcza Lwa, Vege Rebel, Megan Coffee i ZPC Bałtyk.

Nie lada gratką, nie tylko dla miłośników literatury i Czech, będzie spotkanie z Mariuszem Szczygłem, reportażystą i dziennikarzem, o godz. 16.00 w Oliwskim Ratuszu Kultury.
- Przybywajcie do Oliwy! Zobaczcie, jaki ma potencjał i jacy piękni ludzie tu mieszkają, żyją, działają zachęca Jolanta Leśniewska, dyrektor Fundacji Wspólnota Gdańska.

Organizatorem święta jest Fundacja Wspólnota Gdańska. Sponsorem firma Aste sp. z o.o.
Współorganizator: Rada Dzielnicy Oliwa
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Patron medialny: Trójmiasto.pl

STARTUJEMY W SAMO POŁUDNIE!
PROGRAM

PLAC INWALIDÓW WOJENNYCH
12.00-15.00 prezentacje na scenie:
Szkoła Podstawowa nr 23
Olivia Centre
Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne
Szkoła Podstawowa nr 35
Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych i Liceum Sztuk Plastycznych
Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku
Przedszkole Dolina Smyków
Zespół Szkół Specjalnych nr 2
Przedszkole nr 39
Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób Niepełnosprawnych
17.00 Otoczeni Przez Bydło - koncert
18.30 Tenorzy na Start - koncert
20.00 Mitra - koncert
ULICA OPATA J. RYBIŃSKIEGO
12.00-15.00 plener malarski
12.00-18.00 prezentacje partnerów na stoiskach sztuka, rękodzieło, gastronomia, gry i zabawy
12.00-18.00 wymianka roślin
12.00-18.00 Pchli Targ dla dorosłych
12.00-16.00 Pchli Targ dla Dzieci
15.00-15.20 Pokaz szermierki Szkoła Podstawowa nr 70 z Oddziałami Sportowymi
15.30-16.00 Prezentacja - Klub Motycyklowy Lotor Gdańsk
PARK OLIWSKI ALTANA
14.00 Atlantyda - koncert cz. 1
15.00 Atlantyda koncert cz. 2
16.15 Kruszyna/Siewert koncert kameralny
OLIWSKI RATUSZ KULTURY
9.30 Spacer literacki z Katarzyną Tarnowską
11.00 Spacer oliwskimi uliczkami: Obrońców Westerplatte, Podhalańską, Leśną z Teresą Polonis-Furman.
Spacer będzie tłumaczony na język ukraiński.
12.00 Spacer Dworzec i okolice z Ewą Oslislok. Spacer z dostępną transkrypcją trasy dla osób niesłyszących.
UWAGA Start: Pętla w Oliwie (przy przystanku tramwajowym od strony ulicy Grunwaldzkiej)
12.00-16.00 Gramy w karty memo Oliwskie Klimaty i plenerową grę dzielnicową
12.00-13.00 joga śmiechu z Alą Goljan
14.00-18.00 Gramy w planszówki przed ratuszem
14.00-16.00 Magiczne rękodzieło. Warsztaty z igłą i szydełkiem
15.00 Spacer Oliwa w czasach nowożytnych z Michałem Ślubowskim.
Każdy ze spacerów będzie trwał około 1,5 godziny. Trasy dostępne dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
16.00 Mariusz Szczygieł. Kultura czeska, moja laska nebeska. Spotkanie w ramach Wydziału Spraw Fundamentalnych
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
14.00 turniej piłki nożnej - boisko SP23, ul. Opacka, organizatorzy: Rada Dzielnicy Oliwa i AD-REM Klub Kultury i Sportu

KONCERTY
OTOCZENI PRZEZ BYDŁO
Formacja reprezentuje rzadki nurt muzyczny - psycho-country. O wydanie ich debiutanckiej płyty bije się wiele wytwórni, ale jeszcze się wahają. Repertuar zespołu składa się z kompozycji tandemu Jarek&Jarek (są lepsi niż Lennon/McCartney - "Observer''oraz interpretacji znanych polskich i zagranicznych przebojów z własnymi prześmiewczymi tekstami. W czasie koncertów pozwalają słuchaczom na chwilę zapomnieć o troskach i problemach.
Wystąpią:
Jarek ,,Doktor" Janiszewski - wokal, tamburyn, stepowanie
Jarek Ziętek - wokal, gitara, banjo, mandolina, jodłowanie
Grzegorz Kusio -akordeon
Łukasz Zięba - skrzypce, wokal
Olek Rzepczyński - gitara basowa
Maciek Dombrowski - perkusja
oraz gościnnie: Ania Jankowiak vel. Annaya

TENORZY NA START!
Koncert trzech tenorów to wielkie święto. Wystąpią gdańscy tenorzy tworzący od ponad 15 lat rewelacyjny zespół. Zdobyli sobie pełne uznanie publiczności łącząc piękne głosy z żarem interpretacji. Kochamy tenorów! Wywołują emocje, a ich radość śpiewania sprawia, że poddajemy się ich magii. W programie utwory, które nas poruszają - wirtuozowskie popisy solowe, duety, tercety.
Wystąpią tenorzy: Przemysław Radziszewski, Łukasz Wroński, Nazarii Kachala oraz Emilia Grażyńska - fortepian, Barbara Żurowska - Sutt - opracowanie i prowadzenie koncertu.

Przemysław Radziszewski wokalista, śpiewak, od niedawna tenor. Swoją pasję do śpiewania odkrył jako dziecko. Długo w nim dojrzewała, aż wyrosła i stała się pięknym kwiatem. Tak powoli zapisują się karty jego muzycznej kariery... Od ponad 10 lat na rynku muzycznym. Brał udział w wielu festiwalach. Jego kariera nabrała rumieńców, kiedy wystąpił w programie "Śpiewaj i walcz". Jednak prawdziwym odkryciem okazało się zaśpiewanie arii "Nessun Dorma" na castingu programu "Must be the music - tylko muzyka"... "Tenor amator" doszedł do finału śpiewając muzykę klasyczną, która jest jego pasją...

Łukasz Wroński - artysta Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli. Obecnie doskonali swój warsztat wokalny pod kierunkiem Urszuli Borzdyńskiej oraz Dariusza Niemirowicza. W 2011 roku otrzymał nagrodę specjalną warszawskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich i nagrodę Wojewody lubelskiego na IX Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym BELCANTO w Nałęczowie. Współpracuje z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie prowadząc zajęcia na podyplomowych studiach z emisji głosu.

Nazarii Kachala tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. Umiejętności muzyczne doskonalił także w Akademii Muzycznej we Lwowie. Jest laureatem nagród i wyróżnień na konkursach międzynarodowych - m.in. w Kijowie. Otrzymał również pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Moniuszkowskim. Dysponuje bardzo bogatym repertuarem.

Emilia Grażyńska-Stefanowicz znakomita akompaniatorka, wieloletnia wykładowczyni gdańskiej Akademii Muzycznej. Występuje jako pianistka -kameralistka w kraju i zagranicą (m.in. w Czechach, Niemczech, Rosji, Francji). Koncertuje z solistami wokalistami i instrumentalistami. Ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych - w Dusznikach-Zdroju, Gdańsku, Żaganiu, Sopocie, Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.

MITRA
Mitra to gdyński, siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu.
Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=AASbZ0iuk, https://www.youtube.com/watch?v=3YU8nb2SMvs
Mitra to energetyczne szybkie rytmy. W warstwie tekstowej poruszają najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia, takie jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem.
Na przestrzeni ostatnich lat wystąpili na jednej scenie przed takimi zespołami jak m.in.: Golec uOrkiestra, Zakopower, Czerwone Gitary, Dżem, Oddział Zamknięty, Enej, Łzy, Akurat, Happysad, Kombi, Piersi, Sarsa, Urszula, Lao Che, Kamil Bednarek i wiele innych.
Zespół Mitra jest finalistą 41 Festiwalu Młodych Twórców w Świnoujściu FAMA, a także laureatem I Przelądu DOK Rock Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach Turnieju UEFA EURO 2012 TM zespół wystąpił dwukrotnie w gdańskiej Strefie Kibica przed meczami reprezentacji Polski, grając koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.
W 2017 roku zespół wydał debiutancki album Klucz, który zebrał pochlebne recenzje wśród krytyków muzycznych, jak również osób spotykanych na koncertach. Płyta Klucz to 11 autorskich, melodyjnych utworów oraz cover zespołu Rezerwat pt. Zaopiekuj się mną.
W 2019 roku zespół zadebiutował na antenie radiowej trójki, a w 2022 roku ich utwory zostały włączone do radiowej playlisty. Dodatkowo na zaproszenie stacji zagraliśmy koncert na żywo w legendarnym studiu im. Agnieszki Osieckiej. W 2022 roku pojawiła się druga płyta pt. Oj tam.

ATLANTYDA
Atlantyda to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych stron Polski: Gdyni i Warszawy.
Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne utwory i współczesne piosenki morskie i żeglarskie autorstwa założyciela zespołu Sławomira Klupsia. Marco Polo, Żegluj, Pacyfik, Stara latarnia, Pożegnalny ton to tylko część żeglarskich hitów jego autorstwa, które znane są wszystkim żeglarzom.
Absolutny top muzyki morskiej, doskonali instrumentaliści i żeglarskie przeboje w autorskim wykonaniu to cała Atlantyda. Zespół od lat jest gościem i laureatem największych festiwali muzyki morskiej i żeglarskiej,
Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=OkF_AL2Q2fI
https://www.youtube.com/watch?v=MLTMea1sdYs
https://www.youtube.com/watch?v=C R3BRALtDbU
 
SIEWERT/KRUSZYNA
Brawurowe aranżacje muzyki klasycznej, evergreeny muzyki światowej, tango nuevo, musette oraz czardasza - to właśnie moc duetu muzyków Małgorzata Siewert i Radosław Kruszyna!

Małgorzata Siewert - skrzypce
Absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej oraz Królewskiego Konserwatorium w Brukseli w klasie skrzypiec Maestro Igora Oistrakha. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich.
Współpracuje z Teatrze Muzycznym w Gdyni, gościnnie z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz sopocką Polską Filharmonią Kameralną. Na deskach Opery Bałtyckiej oraz Teatru Muzycznego w Gdyni stworzyła niezapomnianą kreację sceniczną wcielając się w rolę tytułowego Skrzypka na dachu.
Wielokrotnie koncertowała w Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii oraz Niemczech. Jako muzyk sesyjny brała udział w licznych nagraniach muzyki do spektakli, premier autorskich oraz festiwali.

Radosław Kruszyna - fortepian, akordeon
Akordeonista, pianista, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiował grę na carillonie w Królewskiej Szkole Carillonu Koninklijke Beiaardschool w Mechelen w Belgii. Pomimo klasycznego muzycznego wykształcenia doskonale odnajduje się w muzyce rozrywkowej. Ma w swoim dorobku wiele aranżacji i kompozycji zarówno artystycznych, jak i komercyjnych.

Opinie (1) 1 zablokowana

 • Kiedy będzie jakiś fajny koncert w Oliwie?

  Znowu jakieś psycho bydło. Są rodziny i dzieci, potrzeba tu zabawy, muzyki tanecznej. Mógłby być dj ale wpierw jakiś wykonawca typu Andre, Kordian coś wesołego w tej smutnej Oliwie, seniorzy też chętnie posłuchają i popatrzą.
  Radni z Oliwy podziałajcie trochę w taneczną muzykę. Pozdrawiam

  • 2 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.