Wydarzenie już się odbyło

Święto Wojska Polskiego w Gdyni

  • czwartek, 15 sierpnia 2019,
    godz. 08:00
  • Gdynia, Cmentarz Marynarki Wojennej na Oksywiu / Muzeum Marynarki Wojennej / Klub Riwiera / ORP Błyskawica
  • wstęp wolny

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W Gdyni główna część uroczystości rozpocznie się o godz. 12.00 na nabrzeżu Pomorskim przed OM ORP "Błyskawica". Oprócz oficjalnych obchodów czekają nas atrakcje przygotowane przez Muzeum Marynarki Wojennej.

Obchody godzina po godzinie:
O godz. 8.00 zostanie podniesiona wielka gala banderowa na okrętach Marynarki Wojennej.

Na godz. 8.30 zaplanowano uroczystość na Cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu, gdzie na Kwaterze Pamięci zostaną złożone kwiaty. Godzinę później w kościele garnizonowym przy ulicy Śmidowicza rozpocznie się uroczysta msza święta.

O godz. 12.00 na nabrzeżu Pomorskim przed OM ORP "Błyskawica" odbędzie się centralna część uroczystości. Wezmą w niej udział samorządowcy, przedstawiciele wojska i mieszkańcy.

Piknik marynarski przy klubie Marynarki Wojennej Riwiera (ul. Zawiszy Czarnego 1) rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 15.00. W tym czasie będzie można obejrzeć pokazy grup rekonstrukcyjnych i spróbować grochówki z polowej kuchni. Atrakcje są bezpłatne.


Przez cały dzień (w godz. 10.00-18.00) Muzeum Marynarki Wojennej będzie otwarte dla zwiedzających (wejścia nie będą biletowane). Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości tworzą tutaj opowieść o ponad stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej - ludziach, okrętach, dokonaniach - kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery. Tego dnia będzie też można za darmo zwiedzić flagową gdyńską atrakcję, czyli okręt-muzeum ORP "Błyskawica" (w godz. 14.00-18.00) zacumowany przy alei Jana Pawła II.

Cierpliwi będą mogli zobaczyć, jak po zachodzie słońca gala banderowa na okrętach Marynarki Wojennej przechodzi w galę świetlną, którą gasi się o północy dnia świątecznego.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij