stat
Impreza już się odbyła

Święto Wojska Polskiego w Gdyni

  • niedziela - poniedziałek, 14 - 15 sierpnia 2016
  • Gdynia
  • wstęp wolny

W rocznicę Bitwy Warszawskiej, w poniedziałek 15 sierpnia swoje święto obchodzi Wojsko Polskie. W Gdyni, mieście nierozerwal­nie związanym z morzem, uroczystości tradycyjnie zdominowane będą przez Marynarkę Wojenną - na okrętach pod­niesiona zostanie wielka gala banderowa.

List do Mikołaja

6 - 20 grudnia 2019, godz. 9:00 - 18:00

Opieka nad dzieckiem przed świętami

gry
gru 22

niedziela, godz. 11:00 - 14:00

bilety 30 zł
W niedzielę 14 sierpnia na placu Wolnej Polski (obok pomnika Józefa Piłsud­skiego) odbędzie się festyn pod hasłem "Bitwa Warszawska Kapitał w XXI Wiek".

Program:
- godz. 10.00 - rozpoczęcie festynu,
- godz. 11.00 - występ zespołu Łubiańsczé Gzubë,
- godz. 12.00 - oficjalne rozpoczęcie festynu, powitanie zaproszonych gości,
- godz. 13.00 - o Bitwie Warszawskiej dr Andrzej Drzewiecki (AMW),
- godz. 14.00 - Bitwa Warszawska w świetle badań dr Mariusz Kardas (AMW),
- godz. 15.00 - wolny mikrofon dla gości i grup rekonstrukcyjnych,
- godz. 16.00 - występ zespołu Łubiańsczé Gzubë,
- godz. 17.00 - występ Chóru So­unds of Freedom's,
- godz. 18.00 - wolny mikrofon dla wszystkich,
- godz. 19.00 - zakończenie.


15 sierpnia:


O godz. 09.00 na Cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu pod pomnikiem głów­nym złożone zostaną wiązanki kwiatów.

O godz.09: 30 w kościele garnizonowym Marynarki Wojennej RP zostanie odprawiona msza święta w intencji współtworzących gdyński garnizon.

O godz. 10.00 w Kolegiacie Najświętszej Marii Panny zostanie odprawiona msza święta.

Część oficjalna rozpocznie się o godz. 12.00 przy Płycie Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki. W trakcie półgodzinnej uroczystości za­planowano między innymi defiladę Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej MW. Działa ORP Błyskawica wystrzelą 21 razy.

Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego w godzinach 12.00 - 15.00 .
Muzeum Marynarki Wojennej organizuje festyn z okazji Święta Wojska Polskiego. Tego dnia możliwe będzie m.in. obejrzenie pokazu szermierki w wykonaniu GRH "2-go Morskiego Pułku Strzelców"; zapoznanie się z wystawą Muzeum Saperskiego "Explosive"; czy wzięcie udziału w prezentacji umiejętności jazdy konnej Szwadronu Krakusów Gdyńskich. Muzeum Marynarki Wojennej w godz. 10:00-18:00 oraz okręt ORP "Błyskawica" w godz. od 15.00 do 18.00 będzie można tego dnia zwiedzać za darmo.

Z okazji Święta Wojska Polskiego od soboty 13 sierpnia do poniedziałku 15 sierpnia w godz. 10.00 - 18.00 (z przerwą 12.00 - 13.00) będzie można bezpłatnie zwiedzać okręty ORP Grom, ORP Arctowski i ORP Sęp. Błyskawicę także będzie można zwiedzić bezpłatnie w sobotę i niedzielę w godz. 10.00 - 18.00 (przerwa 12.00 - 13.00), a w poniedziałek w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkie okręty cumują w Basenie Prezydenta.

Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego
Tego samego dnia Dowódca 3 Flotylli Okrętów zaprasza mieszkańców Gdyni, Trójmiasta i turystów na festyn z okazji Święta Wojska Polskiego. Będzie można usłyszeć koncerty oraz zobaczyć występy artystów amatorów wywodzących się ze środowiska wojskowego. Dla miłośników militariów odbędzie się statyczny pokaz sprzętu wojskowego Marynarki Wojennej. Dla zainteresowanych służbą i morskim rodzajem sił zbrojnych MW przygotowała stanowiska promocyjne Narodowych Sił Rezerwowych, Marynarki Wojennej. Będzie też nauka wiązania węzłów żeglarskich. Impreza plenerowa odbędzie się przed Klubem Marynarki Wojennej (parking, ul. Zawiszy Czarnego 1). Początek o godz. 13.00. Wstęp wolny. Organizatorem festynu jest Związek Piłsudczyków RP TPJP okręg Pomorski w Gdyni. Wstęp wolny.

Uwaga!!! W związku z organizacją uroczystości i festynów planowane są zmiany w organizacji ruchu.
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że w niedzielę, 14 sierpnia 2016 r. w związku z zaplanowanym festynem pn. "Bitwa Warszawska-kapitał w XXI wiek" w godzinach 6:00-22:00 planowane jest zamknięcie Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Świętojańską a ul. Legionów. We wskazanym czasie możliwy będzie jedynie wyjazd z ul. Generała Józefa Bema w kierunku skrzyżowania z ul. Świętojańską i Władysława IV. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników ww. festynu prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz służb porządkowych organizatora festynu.W związku z festynem w godz. ok. 6:00 - 19:30, zmieniona zostaje trasa autobusów linii 133. W czasie zamknięcia, wszystkie kursy linii 133 będą wykonywane z zajazdem przez Dom Marynarza, następnie autobusy kursować będą al. Piłsudskiego, ul. Legionów, Harcerską i al. Zwycięstwa. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki: tymczasowy "Piłsudskiego" zlokalizowany na ul. Legionów, za skrzyżowaniem z al. Piłsudskiego,"Harcerska 01" przy al. Zwycięstwa.

W poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r. z uwagi na uroczystości Święta Wojska Polskiego między godz. 11:45 a 13:15 zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ulica Stefana Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Generała Kazimierza Pułaskiego do Skweru Kościuszki) oraz Skwer Kościuszki (pomiędzy ul. Świętojańska a ul. Jerzego Waszyngtona).

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników ww. uroczystości prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni