stat
Impreza już się odbyła

Święto Wojska Polskiego

  • sobota, 15 sierpnia 2015,
    godz. 12:00
  • Gdynia

95 lat temu, 15 sierpnia 1920 roku rozegrały się losy Bitwy Warszawskiej. W rocznicę tego wydarzenia swoje święto obchodzi Wojsko Polskie. W Gdyni, mieście nierozerwalnie związanym z morzem, uroczystości zostaną zdominowane przez Marynarkę Wojenną - na okrętach podniesiona zostanie wielka gala banderowa. Część oficjalna rozpocznie się o godz. 12.00 przy Płycie Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki. Jednocześnie przed Klubem MW Riwiera ruszy festyn wojskowy.

W trakcie półgodzinnej uroczystości na Skwerze Kościuszki zaplanowano między innymi defiladę Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej MW. Działa ORP Błyskawica wystrzelą aż 21 razy. Dla mieszkańców i turystów Marynarka Wojenna, jako jeden z głównych rodzajów sił zbrojnych, przygotowała szereg wydarzeń - zachęca kpt. mar. Przemysław Płonecki, oficer prasowy 3. Flotylli Okrętów. W sobotę i niedzielę udostępnione do zwiedzania zostaną dwa okręty bojowe, które zacumują przy nabrzeżu Prezydenta. Gości zapraszamy na pokład w godzinach 10.00 - 18.00, z przerwą w godz. 12.00 - 13.00. Oczywiście usytuowany tuż obok okręt-muzeum ORP Błyskawica, także zostanie bezpłatnie udostępniony w sobotę, w godz. 12.00 - 15.00 - dodaje.

Kolejną dawkę atrakcji można znaleźć w sobotę przy Klubie MW Riwiera (ul. Zawiszy Czarnego 1). Między godziną 12.00 a godz. 15.00 zaplanowano:
pokazy sprzętu wojskowego, policyjnego oraz strażackiego
pokaz sprzętu saperskiego
prezentację sprzętu przeciwlotniczego
naukę wiązania węzłów marynarskich
jazdę na quadzie
sprzęt geodezyjny
wystawę pojazdów zabytkowych
stoisko promocyjne dla wszystkich zainteresowanych służbą wojskową, żołnierska grochówka, gry i zabawy marynarskie.

W związku z uroczystościami na Skwerze Kościuszki, w godz. 11.40-13.20, zamknięte zostaną:
ul. Żeromskiego (od ul. Pułaskiego do Skweru Kościuszki)
Skwer Kościuszki (od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona)
ul. Borchardta (od ul. Armii Krajowej do Skwer Kościuszki)

Jeszcze przed oficjalnymi obchodami, o godz. 9.30 w kościele Garnizonowym przy ul. Śmidowicza, oraz o godz. 10.00 w Kościele NMP KP przy ul. Świętojańskiej odbędą się uroczyste msze święte. O godz. 10.45 na cmentarzu Marynarki Wojennej złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij