• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Święto Policji 2024

26 lipca 2024 roku przy Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się uroczystość wojewódzkich obchodów Święta Policji, które patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń.

W programie:
9:00 - msza św. w Bazylice Św. Brygidy, po której policjanci przemaszerują ulicami miasta na plac przy MIIWŚ
11:00 - uroczysty apel na placu przy MIIWŚ
12:00 - piknik na placu przy MIIWŚ

Od 1995 roku, 24 lipca policjanci obchodzą swoje święto. Tego właśnie dnia, 105 lat temu, powstała Policja Państwowa. Tegoroczne, wojewódzkie obchody Święta Policji organizowane są przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku i Komendę Miejską Policji w Gdańsku. Do udziału w obchodach zaproszeni będą przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych oraz instytucji, uczelni i stowarzyszeń działających na rzecz bezpieczeństwa.

Obchody poprzedzone zostaną mszą świętą w intencji Policji w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, po której policjanci przemaszerują ulicami miasta na plac przy Muzeum II Wojny Światowej, gdzie o godzinie 11.00 rozpocznie się uroczystość podczas, której wręczone zostaną odznaczenia państwowe i resortowe oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Oprawę muzyczną obchodów zapewni Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Zaprezentują się także poczty sztandarowe - KWP w Gdańsku wraz z kompanią honorową oraz poczty sztandarowe komend miejskich i powiatowych Policji naszego województwa.

Po zakończonej ceremonii, rozpocznie się piknik policyjny przygotowany przez pomorskich funkcjonariuszy m.in. ruchu drogowego, prewencji, doboru i szkolenia, laboratorium kryminalistycznego czy pododdziału kontrterrorystycznego Policji.
lip 21

niedziela, godz. 13:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 0 - 15 zł

w każdy czwartek (do 15.08), godz. 17:00 - 19:30

Wstęp wolny

Opinie