• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święto Miasta (13 opinii)

Już po raz dwunasty Gdańsk obchodzić będzie swoje Święto, a czekać nas będzie sporo atrakcji i to przez trzy dni. Piątek rozpoczniemy muzycznie. O godz. 20:30 na Targu Węglowym odbędzie się koncert "Lista Przebojów Roberta Janowskiego" znanego z programu Jaka to melodia. Wraz z zespołem wykona 20 utworów wybranych wcześniej przez Gdańszczan w plebiscycie TOP20.

Relacja z imprezy

Sobota to dzień aktywności i nie tylko. Od 9:00 do 11:15 zapraszamy na XI Rodzinny Bieg Gdańszczan. Start i meta na Targu Węglowym, a na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody, oraz medale dla wszystkich którzy zdecydują się na bieg.

pop - koncerty w Trójmieście


Nie zabraknie również akcentów historycznych. Od 10.00 na Placu Kobzdeja będzie można odwiedzić XV-wieczne obozowisko rycerskie, a o 12.00 ulicami przejdzie Wielka Historyczna Parada, która upamiętnia nadanie Gdańskowi w 1457r. licznych przywilejów przez polskiego Króla Kazimierza Jagiellończyka.

O godz. 13:00 zapraszamy wszystkich fanów klasycznej motoryzacji na Konkurs Elegancji XV Zlotu Zabytkowych Mercedesów. gdzie stawią się unikalne zabytkowe egzemplarze z niemal wszystkich epok motoryzacji, od okresu przedwojennego aż do lat dziewięćdziesiątych. Łącznie, do naszego miasta przyjedzie około 85 samochodów i 200 członków załóg z Polski i innych krajów Europy. Wśród modeli, które stawią się na Zlocie, będzie między innymi kabriolet W187 z roku 1954 - jeden z zaledwie 1278 wyprodukowanych egzemplarzy, a także przedwojenny 170 V oraz W124 E 500 - swego czasu najszybsza limuzyna Mercedesa. Nie zabraknie również cenionych roadsterów z rodziny SL, od klasycznych modeli 190 SL (W 121) i Pagoda (W 113) do serii W107, a także przedstawicieli młodszych pokoleń Mercedesów, takich jak W123 czy W126.

Sobota wieczór należeć będzie do jazzu. Na scenie o godz. 20:30 wystąpi gdański artysta Wojtek Mazolewski Quintet i Przyjaciele, który świętować będzie 30 letni jubileusz swojej pracy artystycznej. Po koncercie odbędzie się pokaz laserowy.

W niedzielę 29 maja z okazji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Stadion Energa Gdańsk. Festyn Rodzinny "Gdańsk Dzieciom" rozpocznie się już od 11:00 i potrwa do 18:00. Wśród ponad 100 atrakcji każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Nie lada wyzwaniem będzie udział w specjalnych grach miejskich dla dzieci. Pierwsza z nich, Olimpiada Dzieci, składać się będzie z serii wyzwań sportowych i rekreacyjnych, natomiast druga, Ścieżka Przygody, obejmie zadania naukowe, ekologiczne i związane ze sztuką. Będzie można podziwiać współczesne i historyczne pojazdy ZKM, straży pożarnej, policji, komandosów i pomocy medycznej. I to nie wszystko. Podczas festynu rozpocznie się inauguracja XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom "Cały Gdańsk czyta dzieciom". A czytać będą między innymi: Maciej Orłoś, Edyta Jungowska oraz Katarzyna Żak i Cezary Żak. O 13:00 odbędzie się wielkie wspólne czytanie "Lokomotywy"! Piosenki i animacje poprowadzi Miejski Teatr Miniatura i Teatr Improwizacji.

W tym samym czasie w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się Wielki Finał "Olimpiady Wiedzy o Gdańsku". Wezmą w nim udział osoby, które zwyciężyły w I stopniu eliminacji edycji szkolnej oraz obywatelskiej. Zapraszamy do bezpłatnego kibicowania oraz zwiedzania wystawy w ECS: https://olimpiadawiedzyogdansku.evenea.pl/.

Eventory - oficjalna aplikacja Święta Miasta
Pobierzcie aplikację Eventory, w której znajdziecie program, mapy, poznacie innych uczestników naszej imprezy, otrzymacie zaproszenia i przypomnienia o najciekawszych wydarzeniach. Eventory dostępne za darmo w Google Play i App Store! Nie czekajcie! Pobierzcie już teraz.

Robimy prezent dla Gdańska!
Każdy lubi dostawać prezenty - Gdańsk też! Z okazji Święta Miasta przyłącz się do akcji i wspólnie sprezentujmy sobie piękniejszy Gdańsk!

Przyłącz się do akcji na: prezentdlagdanska.plProgram Święta Miasta
27-29 maja 2016

Piątek 27 maja

17:00-18:30 XII Rajd Kaszub Gdańsk Start honorowy
Targ Węglowy

20:15 Otwarcie Regat Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta
Targ Węglowy

20:30 Lista Przebojów Roberta Janowskiego Finał plebiscytu TOP20
Targ Węglowy

Sobota 28 maja

9:00-11:15 Rodzinny Bieg Gdańszczan
Targ Węglowy

10:00-15:00 XV-wieczne obozowisko rycerskie
Plac Kobzdeja

11:00 Start pierwszego wyścigu Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta
przy Molo w Brzeźnie

11:00-12:00 Koncert fortepianowy "Muzyka Chopina na przedprożach gdańskich kamienic"
Galeria Sztuki Glaza Expo Design, ul. Długi Targ 20/21

12:00 Parada "Wiwat Gdańsk. Wiwat Rzeczpospolita"
Złota Brama

13:00-17:00 Konkurs Elegancji XV Zlotu Zabytkowych Mercedesów 
Targ Węglowy

14:00-18:00 Dalsza część koncertu "Muzyka Chopina na przedprożach gdańskich kamienic" (naprzemiennie z koncertami przy ul. Mariackiej)
Galeria Sztuki Glaza Expo Design, ul. Długi Targ 20/21

18:00 Wernisaż zbiorowej wystawy rysunku i grafiki "Oto Gdańsk"
Galeria Sztuki Glaza Expo Design, ul. Długi Targ 20/21

20:30 Wojtek Mazolewski Quintet i Przyjaciele koncert Jubileuszowy
Targ Węglowy

22:30 Pokaz laserowy
Targ Węglowy

Niedziela 29 maja

11:00-18:00 Festyn Rodzinny Gdańsk Dzieciom
Stadion Energa Gdańsk

11:30-18:00 Wielki finał Olimpiady wiedzy o Gdańsku 
Europejskie Centrum SolidarnościWażna Informacja! - zmiany w ruchu
Zamknięcie Targu Węglowego


Od 24 maja od godz. 23:00 do 30 maja do godz. 6:00 Targ Węglowy w Gdańsku będzie zamknięty dla ruchu samochodów.
Tymczasowy objazd autobusów linii 100 podczas "Święta Miasta"

W piątek i sobotę, 27 i 28.05.2016 r., w związku z organizowanym wydarzeniem, jakim będzie "Święto Miasta" i związanym z tym brakiem możliwości przejazdu ulicami Głównego Miasta, czasowej zmianie ulegnie trasa linii autobusowej 100. 

W tych dniach "setka" między przystankami "Dworzec Główny" [1015] i "Żuraw" [1835]będzie funkcjonować na trasie objazdowej: ... - Wały Jagiellońskie - Targ Drzewny - Szeroka - Tokarska - ... 

Tymczasowo nie będą obsługiwane przystanki: "Katownia" [1829], "Teatr Szekspirowski (n/ż)" [1830], "Dom Fahrenheita" [1831], "Długi Targ" [1832], "Świętego Ducha" [1834].

Przeczytaj także

Opinie (13)

 • Budyniowo (8)

  Gdańsk i nie jest to wyjątek w Polsce, ale reguła został sprowadzony do sprywatyzowanej za grosze przestrzeni publicznej, w której mieszkaniec nic nie zrobi jeśli nie ma kasy. Kasa tu, Kasa tam, ale spróbuj wyjść z domu i np.spędzić miło popołudnie z rodziną jeśli nie masz Kasy. A jeszcze 20 lat temu było tom możliwe. Prywatyzacja przestrzeni publicznej, uspołecznianie strat, prywatyzacja zysków. I My jeszcze na to skorumpowane Bydło, które za tym stoi płacimy podatki.

  • 10 24

  • Umiejętnośc czytania ze zrozumienim by się przydała

   Nie wierzę,że taki komentarz można przeczytać pod artykułem o darmowych rozrywkach dla całej rodzin :( Da się "wyjść z domu i np.spędzić miło popołudnie z rodziną jeśli nie masz Kasy." Wystarczy przeczytać artykuł ze zrozumieniem, tylko tyle i aż tyle.

   • 13 6

  • Serio? Nie da się? (4)

   Można pojechać z rodziną na piknik. Kocyk, kanapki, sok, piłka. Nie trzeba wyjeżdżać na Kanary żeby się dobrze bawić. Wystarczy wyskoczyć np. nad zbiornik retencyjny (których jest bardzo dużo w Gdańsku) i piękne popołudnie w rodzinnym gronie załatwione. Bez konieczności posiadania kasy.

   • 8 4

   • Proponuję Paniom eksperyment (3)

    Proszę wyjść z domu bez żadnej kasy, oprócz biletu komunikacji np. W sobotę o 12stej i spróbować miło spędzić w gdańsku np. 5 godzin. I to nie w jedyny dzień w roku, kiedy jest akurat święto miasta. Ale w każdą losowo wybraną sobotę np. W czerwcu.
    bo atrakcji, typu biegi czy regaty, gdzie jesteśmy obserwatorami, a nie uczestnikami , to możecie sobie nie liczyć. Polacy nie maja po prostu dostępu do darmowej/taniej kultury i sportu. Za kasiorę jak najbardziej, ale po taniości czy za darmo dla podatników to już nie. W polsce jest po prostu ekonomiczna dyskryminacja w zakresie dostępu do sportu i kultury.
    pytanie dla ćwiczenia mózgu - ile dzieci w położonym nad morzem gdańsku uprawia żeglarstwo? Bo chyba tylko te, których rodzice mają kasiorę na opłaty.

    • 10 6

    • Pytań ciąg dalszy (2)

     Ile dzieci w wieku szkolnym w Gdańsku chodzi na basen?
     Ile uprawia cyklicznie jakikolwiek sport?
     Ile kosztuje czteroosobową rodzinę wyprawa do przykładowych 3 muzeów w Gdańsku?
     Kto w ogóle chodzi do teatru czy filharmonii?
     Napisać można cały esej.
     Po prostu zwykłemu Kowalskiemu pozostała rola biernego obserwatora rozrywek i uciech bogatej 10% społeczności naszego kraju.
     Co najwyżej może sobie pójść z kocykiem nad staw. Póki go jeszcze deweloper nie ogrodził. Bo w Krakowie już np. grodzą.

     • 9 8

     • W Krakowie to właśnie rozważają żeby wprowadzić zakaz grodzenia osiedli z budynkami wielorodzinnymi, bo powstają getta, które trudno obejść, czy dostać się do środka nawet służbom ratowniczym. W Gdańsku niestety już jest większość ogrodzona. Porada trochę spóźniona. Mam nadzieję, że nasze władze też wprowadzą taki zakaz.

      • 6 1

     • Malkontenci do roboty..

      Tak to jest, kiedy się nie chce zarobić na to, aby dziecko mogło korzystać z czegokolwiek. Najłatwiej jest mieć pretensje, ze za darmo nie dają! Zamiast tracić czas na siedzenie przed kompem, spędź parę godzin ekstra w pracy dodatkowej i na kino i na filharmonię zarobisz! Ja pracuję tyle, aby dzieciom na wszystko starczyło i nie mam wątpliwości, że Gdańsk jest fantastycznym miastem, ponieważ daje możliwości. Jest ogrom miast, w których nawet za pieniądze nie ma się dostępu do większości tych atrakcji, które są dostępne tu! Zaznaczam, ze nie należę do 10% nadmienionych bogaczy. Trochę inicjatywy i świat będzie bardziej kolorowy!

      • 3 3

  • Chrzanisz chłopie!

   Jesteś leniwy albo niedouczony d*pek. Różnych imprez dostępnych bez opłat w Gdańsku sporo. Poszukaj w internecie. Czasu ci zabraknie by je zaliczyć.

   • 4 1

  • Marudzisz bez sprawdzenia chłopie!

   Wystarczy przejść się po mieście! Trafić na Targ Węglowy. Sobota 28.05.15 20:30 benefis Mazzolewskiego - Super Yass!
   Weź gazetę, zajrzyj do Internetu -wtorek w Mikołaju 31.05.16 o 20:00 do posłuchania Bach.

   Kultura kosztuje! kochany pisiorku!
   Za darmo - to nic innego jak zapłacone z podatków!

   • 0 1

 • ŚWIĘTO MIASTA GDAŃSK!!!

  Witam,
  Kiedy na drzewce zakładałem flagę Gdańska.Wnuczka się pyta? Dziadku co to za święto? Zdziwiłem się bardzo i pytam w szkole nie mówiono? Nie odpowiada wnuczka (V klasa szkoła podstawowa). Ręce opadają. Z-ca prezydenta Gdańska do spraw szkolnictwa powinien przyłożyć się do pracy.
  Pozdrawiam mieszkańców Gdańska i Życzę z okazji święta Wszystkiego Najlepszego.
  Dziadek z Gdańska

  • 16 0

 • Gdańsk to najpiekniejsze miasto na świecie..

  Zabytki, morze i wiele innych atrakcji. O POlityce nie napisze - wszyscy wiedzą jak jest..:((

  • 3 2

 • To prawda. Gdańsk to najładniejsze miasto na świecie......!!!!

  .................., przed wojną.......(właśc. zanim ruscy je zniszczyli)

  • 0 0

 • Stoiska Targowe z drewna można sobie postawić

  Dodajmy, że drewniane domki handlowe i stoiska targowe wypożyczycie sobie na jarmarki i kiermasze na ww,ekojarmarki,pl :-)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.