• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święto Miasta Gdańska (8 opinii)

Zabierz rodzinę i znajomych. Przynieś swoją flagę Gdańska albo odbierz jedna z nich biorąc udział w aktywnościach na Targu Węglowym. W czterodniowym programie aktywności sportowe, muzyka, pokaz laserowy, strefa organizacji pozarządowych oraz Piknik Seniora. Sprawdź szczegółowy program (podlinkowanie do programu) i świętuj razem z nami!

Relacja z imprezy

Czwartek 25.05 Targ Węglowy:

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Świętowanie rozpoczniemy mocnym, sportowym akcentem. odbędzie się akcja społeczna pod hasłem "Walcz Zwyciężaj Gdańsk", promująca Miasto Gdańsk jako Gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Eurovolley Poland 2017. W przestrzeni miasta staną boiska do gry w siatkówkę. W zabawach sportowych zmierzą się szkoły z Województwa Pomorskiego, które będą walczyć o tytuł Szkoły Siatkarskiej Młodzieży. Od godz. 14 do 18 boisko będzie otwarte dla wszystkich, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w tej sportowej dziedzinie. Dzieci w ramach zajęć artystycznych będą mogły wymalować swoje transparenty a także zrobić sobie zdjęcia w siatkarskiej fotobudce.

Piątek 26.05 Targ Węglowy:

Drugi dzień Święta Miasta rozpoczną wydarzenia pod szyldem motor-show. Od godziny 10.00 Targiem Węglowym zawładną niezwykłe samochody, które odwiedzą Gdańsk w ramach Euroally 2017. Przez trzy godziny będzie można podziwiać aż 75 sportowych samochodów od volvo po ferrari! Zmiana warty nastąpi o godz. 16.00, kiedy to pojawią się auta biorące udział w 12 Rajdzie Gdańsk Castrol Inter Cars. Będzie to niezwykła okazja przyjrzeć się z bliska prawdziwym rajdowym maszynom.

Tych, których zmęczą ryki silników zapraszamy w miejsce spokojne - na wystawę "Pod Królewską Koroną" Muzeum Historycznego Miasta Gdańska (Ratusz Głównego Miasta Gdańska, Muzeum Bursztynu, Dom Uphagena, Twierdza Wisłoujście) poświęconą historii nadania wielkiego przywileju dla Gdańska. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się dlaczego właśnie pod koniec maja obchodzimy Święto Miasta. Przez cały weekend wejście do wszystkich oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk dla osób, rodzin które przyjdą z flagą miasta będzie kosztowało 1 zł.

Dla tych, którzy będą chcieli odwiedzić Twierdzę Wisłoujście zostaną uruchomione dodatkowe kursy w sobotę 27.05 i niedzielę 28.05. Linia 606 będzie kursować od godz. 10:00 do 16:00 co 30 min.

Piątkowy wieczór należy do lokalnych zespołów. Od godziny 19:00 na scenie zagości Mitra, Milczenie Owiec oraz zespół Golden Life, który zagra koncert jubileuszowy z okazji 30-lecia swojej działalności.

Sobota 27.05 Targ Węglowy:

O godz. 10:00 zaplanowano atrakcję dla miłośników rowerów - start sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree 2017-2019, która wyruszy z Gdańska przez Baku, aby dotrzeć za dwa lata do Stanów Zjednoczonych.

Godzinę później na trasę wyruszą biegacze w ramach XII Rodzinnego Biegu Gdańszczan. Cała trasa liczyć będzie ok. 2500 m i prowadzić urokliwymi uliczkami Gdańska. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymają pamiątkowe medale. Zapisy i regulamin biegu znajdują się na stronie www.gokf.gda.pl

O godz. 11:30 zapraszamy wszystkich do wspólnego stworzenia wielkiej, żywej flagi Gdańska. Pierwsze 3000 osób otrzyma flagę Gdańska na drzewcu.

W tym dniu nie zabraknie również akcentów historycznych. Od 10:00 do 15:00 na Placu Kobzdeja będzie można odwiedzić XV-wieczne obozowisko rycerskie z namiotami wojów, kramami, warsztatami rzemiosła. Będzie można posłuchać muzyki dawnej i zobaczyć pokaz rzemiosła i walk. Tradycyjnie o 12:00 ulicami przejdzie Wielka Historyczna Parada, która upamiętni nadanie Gdańskowi w 1457 r. licznych przywilejów przez polskiego Króla Kazimierza Jagiellończyka. Równolegle w Dworze św. Jerzego odbędą się Finały Olimpiady wiedzy o Gdańsku otwarte dla publiczności - łączna pula nagród 18 000 zł.

Od godz. 12:30 do 17:00 zapraszamy na Piknik Kulturalny do przyszłego Domu Chodowieckiego i Grassa przy ul. Sierocej 6. Odbędą się tam warsztaty historycznego krawiectwa, pokaz broni czarnoprochowej, gry i zabawy na wolnym powietrzu.

Sobota to duża dawka muzyki. Zaczynamy o 14:00 na Targu Węglowym od - Soundrive Fest - Odrywaj Muzykę - zagrają MaJLo (electro-pop), Erith, Stonkatank czyli fuzja klubowej elektroniki, mocnej perkusji i indie-rockowych brzmień w połączeniu z wokalem, The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej.

Od 17:00 sceną przejmują lokalni artyści. Zespoły: Ingenium, Pierwiastek z Trzech, Natalia Mujanga oraz Lipali. Na finał wystąpi Tymon Tymański, po którego występie, ok. godz. 22:20 odbędzie się POKAZ LASEROWY Z PIROTECHNIKĄ.

Niedziela 28.05 Targ Węglowy:

Niedziela to Piknik Seniora rozpoczynający się o godz. 10:00. W programie między innymi strefa zdrowia Synexus, porady i stoiska organizacji społecznych. Na scenie zobaczymy Detko Bend oraz Czerwonych Gitar

O godz. 12:55 rozpocznie się koncert Słowiańskiej Duszy. W zespole występują Gala Aydzeyenka z Białorusi, Mariana Myslitska i Igor Dubicki z Ukrainy oraz z Polski: Ada Majdzińska, Barbara Skarżyńska i Leszek Muchowiecki.

Przeczytaj także

Opinie (8)

 • Gdańsk nekropolią ? (2)

  Że Gdańsk ma w herbie dwa krzyże to rozumiem, że motyw ten jest wykorzystywany, ale żeby aż tak. Miasto w krzyżykach, MHMG w krzyżykach. Cmentarz, cmentarz i po świętach ... Idąc za tym przykładem Gdynia musiałaby wszystko pokryć "śledziami" - ma przecież w herbie ...

  • 11 27

  • bez przesady krzyżyk przecięty w połowie a krzyż katolicki przecinający sie w górnej części

   to jednak zasadniczo co innego wiec bez przesady z tą "nekropolią" czy cmentarzem a na plakacie to już całkiem jest "X" i tylko małe wtrącenie na żółto jako herb Gdańska.

   • 5 5

  • JAkie szkoły kończyłeś

   Trochę wiedzy i nie będziesz pisął głupot

   • 2 1

 • Suuuuuuuuuper!!! (1)

  WOW!!! Lipali!!!! Zarąbiście :)

  • 5 2

  • Fajnie , że LIPALI.
   Tylko podejdzie towarzystwo z komórkami i/lub browarem
   plus ogłoszenie wszem i wobec ziutkowi , gdzie się jest na koncercie
   a ziutek przy katowni, to średnia przyjemność z koncertu....

   • 0 0

 • wszystko świetnie, tylko dlaczego chłopaki drą ryje i walą w bębny już od 13.00 w piątek?! nie da się pracować, nawet przy zamkniętych oknach, no ludzie!!! rozumiem, że muszą próbować, ale kto dał pozwolenie o takiej porze?

  • 4 7

 • siubaks

  wczorajszy JUBILEUSZOWY koncert Golden Life na Targu Węglowym to była porażka muzycy olali publike zachowywali się jak wielkie gwiazdy .Weszli na scene i grali na siedzaco .No cóż starość nie radość .Chyba ta ich ostatnia płyta nr.7 to ich KONIEC kto będzie ich słuchał Dinozaury WSTYD WSTYD WSTYD !!!

  • 4 2

 • Więcej!

  "Chłopcy" z Lipali po raz kolejny dali czadu. Pozostaje tylko czekać na ich kolejne koncerty w Gdańsku :)

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.