stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święta na Mariackiej, Mariacka na święta (4 opinie)

Ulica Mariacka uważana jest za jedną z najpiękniejszych gdańskich ulic. Niestety, w opinii osób tam pracujących, w okresie poświątecznym nie jest często odwiedzana. Cztery studentki socjologii w ramach zajęć z Animacji Kultury postanowiły spróbować zaktywizować pracowników tamtejszych galerii, klubów i instytucji kultury do podjęcia wspólnych działań mających na celu zaproszenie mieszkańców i turystów do uczestnictwa w różnego rodzaju atrakcjach odbywających się na Mariackiej 28 grudnia.

Teatr Piasku

mar 31

niedziela, godz. 18:30

Gdańsk,
bilety 90 - 120 zł
Kup bilet
W programie przewidziane są konkursy wiedzy o Gdańsku, samej Mariackiej i o bursztynie. Wśród uczestników przeprowadzone zostanie głosowanie na najpiękniej oświetlony punkt ulicy. Każdy chętny będzie mógł wziąć również udział w mini- wersji gry miejskiej, w którą zaangażowane będą liczne punkty usługowo - handlowe i kulturalne ulicy Mariackiej. Atrakcyjne nagrody (m.in. płyta Kayah z autografem) dla zwycięzców w konkursach ufundowało Biuro Prezydenta ds. Kultury i Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Centrum konkursowe będzie miało miejsce w Filii Gdańskiej WiMBP od godziny 13:00 aż do ogłoszenia wyników około godziny 17:00.

koncerty w Trójmieście


W akcjach konkursowo - promocyjnych udział wezmą:

A2 Amber House
Alina Sikorska. Sprzedaż biżuterii srebro& bursztyn
Brąz i srebro. M. Serafin
Galeria 7.Stanisław Podwysocki
Galeria Swetra
Galeria Wydra
Moja Forma. Maria Fijałkowska
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
U Literatów


Program:

Filia Gdańska WiMBP, ul. Mariacka 42

13:00 - rozpoczęcie konkursów i gry miejskiej
16:00 - koncert "Z kolędą na Mariackiej" Kapeli Królewskiej w składzie: Joanna Orzeł - sopran, Małgorzata Bury - skrzypce, Małgorzata Kęsicka - obój, Mirosław Pachowicz - fagot
17:00 - ogłoszenie wyników konkursów

Okolice kawiarni "U Literatów"
17:30 - występ grupy fire-show "Corde Flamma"


O 16:00, również w bibliotece odbędzie się koncert "Z kolędą w Bibliotece na Mariackiej" Kapeli Królewskiej w składzie: Joanna Orzeł - sopran, Małgorzata Bury - skrzypce, Małgorzata Kęsicka - obój, Mirosław Pachowicz - fagot. Po występie, około godziny 17:00, wręczona zostanie nagroda dla najbardziej urokliwie oświetlonego punktu Mariackiej.

Około godziny 17:30, w okolicy kawiarni "U Literatów" wystąpi ze swoim pokazem gdańska grupa fireshow "Corde Flamma". Organizatorzy mają nadzieję, że magiczny pokaz artystów z użyciem płonących rekwizytów, prezentujących swoje umiejętności na tle Bazyliki Mariackiej, zapadnie w pamięci uczestników imprezy jako piękne zakończenia dnia, podczas którego spotkają się, w świątecznym jeszcze nastroju, mieszkańcy, turyści i pracownicy na Mariengasse.

Organizator: studentki socjologii Uniwersytetu Gdańskiego - Karolina Skrzypnik, Vanessa Szymikowska, Katarzyna Tywusik, Karolina Wiraszka
Partner: Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku
Patronat medialny: gdansk.pl, trojmiasto.pl
W akcji promocyjnej wydarzenia bierze udział Zakład Komunikacji Miejskiej i Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni