Impreza już się odbyła
PATRONAT

GIWK w ten sposób rozpoczyna, wspólne świętowanie okrągłej, 15- tej rocznicy działalności Spółki. Z okazji Światowego Dnia Wody przygotował rodzinne atrakcje w wodociągowym klimacie oraz premierę wystawy dotyczącej ostatnich 15-lat w historii gdańskich wodociągów w Zbiorniku Wody Stary Sobieski. Wystarczy wypełnić formularz i odebrać bilety, które umożliwią darmowe zwiedzanie Zbiornika Wody Stary Sobieski (wystawy czasowej i stałej) w dniach od 22 - 24 marca. Do rozdania aż 450 darmowych biletów.

1 - 31 sierpnia 2020, godz. godz., 13:00, (z, ot

bilety 23 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
sie 27

czwartek, godz. 19:30 -23:00

bilety 360 zł
23 marca (sobota) w godz. 11 -15 na koronie Zbiornika Wody Stary Sobieski i na terenie punktu widokowego Antoni będzie można zagrać w rodzinną grę parkową w wodociągowym klimacie. GIWK zaprosi mieszkańców Gdańska do sprawdzenia swoich sił w 6 konkurencjach.

15 lat GIWK. Poznajcie nas. Historie współczesne.
Wystawa, w odróżnieniu od pozostałych treści, które spotkać możemy w Zbiorniku Wody Sobieski, dotyczy najnowszej historii rozwoju systemu wodociągowego i kanalizacyjnego w Gdańsku. Sięga  2004 roku, kiedy to powołano spółkę miejską GIWK i kiedy rozpoczęto w Polsce wykorzystywanie funduszy unijnych na inwestycje infrastrukturalne. 15 lat wydaje się krótkim okresem, w perspektywie 150-lecia istnienia nowoczesnych wodociągów w Gdańsku. Rozmiar inwestycji, które realizowano w latach 2004 -2019 dowodzi jednak, że jest to okres szczególny dla poprawy jakości gdańskiej wody i systemu sanitarnego.

Wystawa "15 lat GIWK. Poznajcie nas. Historie współczesne" daje możliwość zapoznania się z ekologicznym i społecznym efektem inwestycji. Ujawnia także, po raz pierwszy, osoby, które stoją za ich realizacją.

Każdy odbiorca wystawy stoi przed szansą  zapisania się na stałe w historii gdańskich wodociągów, poprzez złożenie pamiątkowego podpisu na jednym z elementów wystawy. Autografy Gdańszczan staną się w przyszłości elementem stałej ekspozycji w Zbiorniku Wody Stary Sobieski, który jest jednym z obiektów Gdańskiego Szlaku Wodociągowego. Taka pamiątkowa księga, z pewnością, nabierze w przyszłości dużej wartości historycznej i sentymentalnej.

Zagraj w wodną grę parkową.

Rodzinna gra parkowa będzie dawała możliwość sprawdzenia swoich sił w 6 konkurencjach:
1. Jaki to znak? - odkryj jakie, wodociągowe symbole graficzne skrywa układanka
2. Odkręć zawór - rozgryź konstrukcję z rurek i zaworów i zobacz gdzie płynie woda
3. Ale traf! - rzuć kroplą wody do celu
4. Podróż w czasie - zostań mistrzem chronologii
5. Literomania - quizzowe wyzwanie, sprawdź ile słów ułożysz z tych liter
6. Wodne koło wiedzy - zostań wodociągowym ekspertem
 
Nagrody gwarantowane.
Na zwiedzających i uczestników gry parkowej czekać będą napoje, atrakcyjne upominki i dedykowany wydarzeniu magazyn o gdańskiej wodzie - Wodashion edycja 4 wydawany przez GIWK corocznie w ramach Światowego Dnia Wody.

Gdzie Was zapraszamy?
Wszystkie atrakcje Światowego Dnia Wody odbędą się w Gdańsku Wrzeszczu, w okolicach Zbiornika Wody Stary Sobieski.

Jak dotrzeć?Światowy Dzień Wody - idea
Światowy Dzień Wody, święto ustanowione przez ONZ odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody mają inspirować do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami wody w społecznościach lokalnych i  na świecie.

Informacja o biletach

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.