stat
Impreza już się odbyła

Światowy Dzień Książki Dziecięcej (1 opinia)

Zaczytane maluchy to projekt organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, który dedykowany jest najmłodszym czytelnikom. Każdemu dziecku, które nie ukończyło 6. roku życia, przy pierwszych odwiedzinach w dowolnej filii biblioteki publicznej w Gdańsku wręczymy tzw. pakiet startowy.

Na pakiet składa się pierwsza dedykowana karta do kultury, paszport biblioteczny oraz siateczka na książki wypożyczane z biblioteki. W paszporcie czeka również na rozwiązanie mnóstwo zagadek i łamigłówek czytelniczych, a przy każdych kolejnych odwiedzinach, nasi najmłodsi czytelnicy, będą zbierać w paszporcie pieczątki. Przy piątej wizycie otrzymają nagrodę - książkę napisaną i narysowaną przez bibliotekarzy!

Nagroda książkowa dla każdego dziecka, które zbierze pięć pieczątek w paszporcie bibliotecznym. Książka jest napisana i narysowana przez bibliotekarzy!
Nagroda książkowa dla każdego dziecka, które zbierze pięć pieczątek w paszporcie bibliotecznym. Książka jest napisana i narysowana przez bibliotekarzy!
Książka ta będzie prezentem od bibliotekarzy, a jednocześnie zaproszeniem do magicznego i niezwykłego świata literatury dziecięcej. Przy dziesiątej wizycie w bibliotece każdy "zaczytany maluch" otrzyma order czytelnika. Dla wszystkich dzieci, które zbiorą dziesięć pieczątek i odbiorą ordery przygotujemy galę zaczytanych maluchów. Zorganizujemy ją w styczniu 2019 r. i będzie ona corocznym świętem dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki. 

Udział w akcji "Zaczytane maluchy" jest darmowy. Aby założyć kartę do kultury dziecku potrzebna będzie zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Od 9 kwietnia (poniedziałek) pakiety startowe, wraz z kartą do kultury, będzie można odebrać w każdej filii WiMBP w Gdańsku (oprócz Filii Naukowej i Biblioteki pod Żółwiem). 

Początek akcji zaplanowaliśmy na 7 kwietnia. Tego dnia zapraszamy wszystkie maluchy oraz ich rodziców do Biblioteki Manhattan. Będzie to również okazja do celebrowania Światowego Dnia Książki Dziecięcej czyli urodzin Andersena. Wielkie świętowanie w gronie zaczytanych maluchów rozpoczniemy o godz. 10. Wśród dzieci, które tego dnia zapiszą się do biblioteki i odbiorą swoje pakiety startowe rozlosujemy mnóstwo nagród, m.in.: gry "Mistrz bajek", bilety do Teatru Miniatura, wejściówki do Centrum Hewelianum, książki i gadżety biblioteczne.

Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy moc atrakcji!
10:00 do 11:00 Turniej gry "Mistrz bajek" 
11:00 do 12:00 Pokaz iluzji 
12:00 do 13:00 Warsztaty plastyczne z ilustratorką, Agnieszką Żelewską. Do udziału zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (mailowo: promocja@wbpg.org.pl lub telefonicznie 58 301 48 11 w. 221).
13:00 do 14:00 Turniej gry "Mistrz bajek"
14:00 do 15:00 Spektakl dla dzieci "Mała Syrenka", Teatr Qfer

Tego dnia w Bibliotece Manhattan będzie można również przyłączyć się do projektu Portret Polaka w Gdańsku. W piątek w godzinach od 13:00 do 18:00 oraz w sobotę od 10:00 do 15:00 zapraszamy przed obiektyw Aleksandry Maj. Wydarzenie to jest całkowicie darmowe. Zdjęcia znajdą się w facebookowej galerii "Portret Polaka", która dokumentuje całe przedsięwzięcie. 
 

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni