• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Światłoczuła Klasyka w Kinoporcie - Prawo i Pięść

26 października 2022 o 18.00 - Prawo i pięść
 
Reżyseria: Edward Skórzewski / Jerzy Hoffman
Produkcja: Polska
Rok: 1964
Czas trwania: 92'

lis 28-2.12

poniedziałek - piątek, godz. 17:00

bilety 22 zł
gru 7

środa, godz. 18.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
W cyklu Światłoczuła Klasyka prezentujemy wybitne dzieła filmowe utrwalone na tradycyjnej taśmie 35mm. Po ponad stuletniej epoce powszechnego stosowania taśmy filmowej jako nośnika obrazu coraz rzadziej mamy okazję oglądania filmów zapisanych na tym zasłużonym dla historii kinematografii materiale. Ideą naszego cyklu jest umożliwienie miłośnikom klasycznego kina oglądania filmów w tradycyjnej formie.
 
"Filmy, które powstały na taśmie filmowej powinny być zachowane na taśmie filmowej. Kino nie może być zachowane w żadnej innej technologii. Jest specjalna energia, która pochodzi od światła kinowego projektora, która nie istnieje w przypadku technologii wideo." Jonas Mekas (fragment z manifestu dotyczącego wyższości taśmy filmowej nad zapisem cyfrowym)
W dobie powszechnej cyfryzacji i coraz większej ingerencji nowych technologii w każdą dziedzinę życia, chcielibyśmy przekonać Państwa do uroku projekcji z użyciem tradycyjnego nośnika, czyli taśmy filmowej 35 mm.
 
Dyskusję po projekcji poprowadzi prof. UG Krzysztof Kornacki
 

Wstęp na seanse z cyklu Światłoczuła Klasyka jest bezpłatny. Bilety można zarezerwować przez Messenger KinoPortu: facebook.com/kinoport lub telefonicznie, kontaktując się z kasą kina pod numerem 585 000 232.

Opinie