• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Światłoczuła Klasyka w KinoPorcie: Wśród nocnej ciszy

W cyklu Światłoczuła Klasyka prezentujemy wybitne dzieła filmowe utrwalone na tradycyjnej taśmie 35 mm. Po ponad stuletniej epoce powszechnego stosowania taśmy filmowej jako nośnika obrazu coraz rzadziej mamy okazję oglądania filmów zapisanych na tym zasłużonym dla historii kinematografii materiale. Ideą naszego cyklu jest umożliwienie miłośnikom klasycznego kina oglądania filmów w tradycyjnej formie.

lut 16

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
 
Filmy, które powstały na taśmie filmowej powinny być zachowane na taśmie filmowej. Kino nie może być zachowane w żadnej innej technologii. Jest specjalna energia, która pochodzi od światła kinowego projektora, która nie istnieje w przypadku technologii wideo. Jonas Mekas (fragment z manifestu dotyczącego wyższości taśmy filmowej nad zapisem cyfrowym).

W dobie powszechnej cyfryzacji i coraz większej ingerencji nowych technologii w każdą dziedzinę życia chcielibyśmy przekonać Państwa do uroku projekcji z użyciem tradycyjnego nośnika, czyli taśmy filmowej 35 mm.
 
7 grudnia o godzinie 18.00 w ramach cyklu Światłoczuła Klasyka zapraszamy na film Wśród nocnej ciszy (197w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Dyskusję po projekcji poprowadzi prof. UG Krzysztof Kornacki.

Informacja o biletach

Wstęp na seanse z cyklu Światłoczuła Klasyka jest bezpłatny.

Bilety można zarezerwować przez Messenger KinoPortu: facebook.com/kinoport lub telefonicznie, kontaktując się z kasą kina pod numerem 585 000 232

Opinie